ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka teleshow galerie Pogrzeb Jerzego Cnoty. Kiedy i gdzie zostanie pochowany aktor "Janosika"?

Pogrzeb Jerzego Cnoty. Kiedy i gdzie zostanie pochowany aktor "Janosika"?

13.11.2016, godz. 16:37
Jerzy Cnota: Ojciec lał mnie codziennie
foto: EAST NEWS

Jerzy Cnota zmarł 10 listopada 2016 roku po długiej chorobie. Aktor, któremu popularność przyniosła rola w "Janosiku" zostanie pochowany 16 listopada. Znamy szczegóły pogrzebu Jerzego Cnoty.

Jerzy Cnota zmarł w wieku 74 lat po długiej i ciężkiej chorobie. Aktor od wielu lat mieszkał w Chorzowie. W 2009 roku otrzymał nagrodę prezydenta tego miasta w dziedzinie kultury. Miesiąc temu na ulicy Wolności odsłonięto mural z jego podobizną. Jerzy Cnota urodził się 17 października 1942 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Do szkoły średniej uczęszczał w Chorzowie, gdzie po latach przeniosła się jego rodzina. Był absolwentem filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i warszawskiej PWST. Już w czasie studiów występował w teatrach studenckich i Piwnicy pod Baranami. Przed kamerą zadebiutował w filmie "Święta wojna", gdzie wcielił się w rolę Gerarda Nowoka. Jednak największą popularność przyniosła mu rola zbójnika Gąsiora w "Janosiku".

Pogrzeb Jerzego Cnoty - szczegóły

Jerzy Cnota spocznie na cmentarzu parafii Najświętszej Marii Panny przy ul. Granicznej 16 listopada. Początek ceremonii wyznaczono na godz. 16. Przy ul. Granicznej pochowany jest także Gerard Cieslik (29.04.1927-03.11.2013), legendarny piłkarz reprezentacji i chorzowskiego Ruchu, w którym grał przez całe życie.

ZOBACZ: Jerzy Cnota ma chorą trzustkę. Przyjaciel Janosika w szpitalu!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: