ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl rozrywka teleshow Idol 2017, odcinek 13. Zapis relacji na żywo na Se.pl

Idol 2017, odcinek 13. Zapis relacji na żywo na Se.pl

10.05.2017, godz. 22:06
Idol 2017
foto: AKPA

Za nami 13. odcinek Idola 2017. A w nim występy na żywo czwórki najlepszych uczestników. Dowiedzieliśmy się, kto tym razem podbił serca widzów i dostał się do finału, a kto pożegnał się z programem i szansą na kontrakt płytowy oraz 250 tysięcy złotych. Poniżej znajduje się zapis z relacji na żywo, która rozpoczęła się o godzinie 20.00.

21.56 Jako pierwszy zaśpiewa Jakub. Wybrał piosenkę Maćka Maleńczuka - Jestem sam. Natomiast Angelika wykona utwór - Chcę tu zostać z repertuaru zespołu Farba. Które z nich swoim występem przekona do siebie jurorów? - Według mnie w finale powinien zaśpiewać Kuba Krystyan - powiedziała Ewa. - Wskazując jedną osobę, mam nadzieję, ze ta druga i tak da sobie radę. Powinien zostać Kuba - dodała Ela. - Więcej solidnych występów miała Żelka. Więcej występów, po których miałem ciarki miał Jakub. Artystycznie głosuję na Jakuba - wybrał Wojtek. - Mogę dodać niewiele, ale to co zaśpiewał Jakub jest mi to bliższe. Zostaje Kuba - zakończył Janusz. Kuba Krystyan jest trzecim finalistą Idola. Z programem żegna się Angelika Zaworka.

21.50 Czas na ogłoszenie wyników głosowania. Kto zdaniem jurorów poradził sobie najsłabiej? - W dogrywce stanie Żelka i Karolina - wytypowała Ewa. - W dogrywce będzie Jakub i Żelka - powiedział Janusz. Ela Zapendowska zgadza się z Panasewiczem. - Myślę, że dziewczyny będą miały kłopot - wyznał Wojtek. A jak zdecydowali widzowie? W finale zobaczymy: Mariusza Dybę i Karolinę Artymowicz. W dogrywce zmierzą się: Jakub Krystyan i Angelika Zaworka.

21.42 Ponownie oglądamy skrót ze wszystkich występów. Maciej Rock przypomina o głosowaniu. Tradycyjnie to widzowie zdecydują kogo zobaczymy w finale, a kto zmierzy się w dogrywce. A tymczasem na scenie Grzegorz Hyży ze swoim nowym singlem - O Pani - promującym nową płytę.

21.34 Przerwa reklamowa.

21.31 A teraz skrót ze wszystkich występów. W kafejce Karolina opowiada o swoich marzeniach. Dziewczyna ma bardzo duże wsparcie w rodzicach, którzy pomagają jej w realizacji planów i niczego przy tym nie narzucają.

21.24 Czas na Mariusza Dybę. - Według mnie on jest cały czas zachowawczy. Wybierając ten utwór mam nadzieję, że wreszcie się otworzy - powiedział Janusz. Dziś wykona utwór Hoziera. Czas na ocenę jurorów. - Zabrałeś mnie do tej świątyni. Bałem się o tekst, ale jesteś pracowitym facetem. Bardzo ci gratuluję, jesteś znakomitym wokalistą - powiedział Janusz. - Wydawałeś mi się trochę niepewny. Uważam, że twój pierwszy występ był lepszy - dodała Ewa. - Myślałam, że ty z tego rzemieślnictwa nie wyjdziesz. A tu nagle niespodzianka. Dzisiaj mnie przekonałeś, że ty jesteś artystą. Brawo - oceniła Ela. - Postawiliście z kolegą Jakubem dziewczęta w niekorzystnej sytuacji, bo wyprzedziliście je o mile - podsumował Wojtek.

21.18 Za chwilę na scenie pojawi się Żelka. Utwór dla Angeliki wybrał Wojtek Łuszczykiewicz. - Muszę się poczuć troszeczkę jak dziewczyna kochająca dziewczyny - powiedziała podczas próby. - Albo się wyłoży, albo będzie się działo - powiedział juro. Wykona utwór Lipstick On The Glass. Jak wypadnie? - Nie wiem czy czułaś różnicę, jak wpływałaś na publiczność. Trzymaj się takiego rodzaju muzyki. A na śpiew pójdziesz do mojej znajomej, załatwię zniżkę - powiedział Wojtek. - Fajnie, że znalazłaś się w trochę innej rzeczywistości artystycznej - powiedziała Ela. - Zadziwiłaś mnie. To było niespodziewane wykonanie. Zrobiłaś to po swojemu, zupełnie przyzwoicie - dodał Janusz. - Zaśpiewać Maanam jest bardzo trudne. Lubię cię w takiej odsłonie - zakończyła Ewa.

21.12 A teraz czas na Jakuba Krystyana. Uczestnik wykona utwór wybrany przez Ewę Farnę. - Ja najpierw ogarniam o czym jest tekst, a potem zajmę się wokalem - powiedział podczas prób z jurorką Jakub. Dziś wykona utwór - Rag'n'Bone Man - Human. Czy zachwyci jurorów? - Jestem dumna. Strasznie się cieszę, bo uważam, że ten numer jest napisane dla ciebie. Było to zaśpiewane bardzo seksownie. Super, super, super - powiedziała Ewa. - Jeszcze takiego cię nie słyszałem. Wszystko intonacyjnie wreszcie zagrało - dodał Janusz. - Marzyłam o tym, by przykryć wrażenie po tym pierwszym numerze. Brawo - oceniła Ela. - O to mi chodziło, dlatego się ciebie wcześniej czepiałem. Proszę Kubie napisać taką piosenkę. Brawo - zakończył Wojtek.

21.02 Przerwa reklamowa.

20.53 Czas na przypomnienie wszystkich występów. Za chwilę rozpocznie się druga tura śpiewania. Maciej Rock przypomina, że podczas trwania dzisiejszego docinka można głosować na swoich faworytów.

Jako pierwsza zaśpiewa Karolina Artymowicz. Wykona utwór wybrany przez Elę Zapendowską. - Zawsze trzeba wyjść od tekstu. Tekst inspiruje - usłyszała podczas prób od jurorki. Zaśpiewa utwór Varius Manx. Jak jej występ ocenią jurorzy? - Zadanie zostało wykonane w stopniu prawie celującym. Karolinka okazuje się, że ty masz dość silny głos. Czasem niepotrzebnie go używasz. Było bardzo ładnie - oceniła Ela. - Myślę, że wzięłaś do serducha to, co powiedziała Ela. Brawo - dodał Janusz. - Ja ciebie lubię w innym wydaniu. Takim alternatywnym. Ale robisz to z dużym kunsztem - powiedział Wojtek. - W polskich numerach wszystko się pokazuje. Ty nie gubisz nic w tym utworze, gratuluję i życzę ci takich utworów - zakończyła Ewa.

20.46 A teraz czas na Mariusza Dybę. - Jakbym miał wybrać jakiś film, który najbardziej do mnie pasuje, to wybrałbym Buntownika z wyboru. Scena daje mi upust, tego co chcę powiedzieć. W Idolu bardzo mocno skupiam się na muzyce, a na co dzień jestem jajcarzem i dużo się śmieję - wyznaje Mariusz. Dziś zaśpiewa utwór - Goo Goo Dolls. Czas na oceny. - To był twój najlepszy występ - skomentował Janusz. - Przyszedł artysta - dodała Ewa. - W mojej hierarchii byłeś najniżej, a teraz jesteś najwyżej - oceniła Ela. - Jest takie powiedzenie: nic nie jara jak śpiew angielski i gitara. Mnie to jara - podsumowuje Wojtek.

20.38 A teraz kolej na Angelikę Zaworkę. - Teraz oglądam bajki z córką. Ale gdyby miał powstać o mnie film, nie trzeba by go było udoskonalać żadnymi efektami. W moim życiu bardzo dużo się wydarzyło. Byłby to film o dziewczynie, która uwierzyła po raz drugi, że potrafi - wyznaje Żelka. Dziś zaśpiewa utwór - It's Raining Men. Jak wypadła? - Podnosiłem się, gdyż mam dobre skojarzenia z tym filmem. Bezczelność to wielkie szczęście. Nawet jak się gdzieś potkniesz, to fajnie wychodzi - wyznaje. - To się świetnie ogląda, natomiast intonacyjnie kilka razy było bardzo, ale to bardzo słabo - dodaje Janusz. - Żelka we wszystkich programów talent show nie było takiej dziewczyny jak ty. Ty mówisz to co myślisz i jesteś jaka jesteś. Było parę nieczystości, ale jak patrze na ciebie to mi to nie przeszkadza - komentuje Ela. - Mi to tez nie przeszkadza, ale uważam, że na tym etapie powinno mnie to zachwycić - podsumowuje Ewa.

20.23 Przerwa reklamowa.

20.15 A teraz czas na Jakuba Krystyana. - Jeżeli miałby powstać o mnie jakiś film, to byłby o pięcioletnim dziecku, który myślał, co może robić w życiu. Potem były tatuaże, praca, a teraz Idol. Myślę, że Idol może mnie przybliżyć do tego "american dream" - powiedział Jakub. Dziś wykona utwór - Pretty Woman. Czas na cenę. - Dużo nieczystości było - skomentowała Ela. - Chyba powinieneś się trzymać z daleka od takich piosenek. Tracisz w nich, łatwo się na nich wysypać - ocenił Wojtek. Janusz pogubił się w swojej wypowiedzi. - To było średnie wykonane, które mnie nie porwało - zakończyła Ewa.

20.05 Na scenie Grzegorz Hyży. Wokalista przebył tę samą drogę, na której teraz są uczestnicy Idola. Na prośbę Maćka Rocka radzi im, by wyluzowali, a na pewno dobrze zaśpiewają.

Zaczynamy od repertuaru filmowego. Pierwsza zaśpiewa Karolina Artymowicz. Uczestniczka zdradza, że między próbami do Idola zdaje maturę. Karolina na co dzień mieszka na wsi. Ilekroć dłużej przebywa w stolicy, tęskni za wiejską sielanką. Dziś wykona utwór The Shoop Shoop Song. A jak jej występ ocenią jurorzy? - Nie spodziewałam się, że w takiej piosence tak sobie świetnie poradzisz - powiedziała Ela. - Za każdym razem kiedy się zmieniasz boję się, że będzie słabo. Ale za każdym razem to jesteś ty, brawo - dodał Janusz. - Dźwignęłaś tę piosenkę tak, jak powinno się to robić - ocenił Wojtek. - Było fajnie, fajnie sobie z tym poradziłaś - zakończyła Ewa.

20.00 Rozpoczynamy program od przypomnienie tego, co wydarzyło się przed tygodniem. A już dziś na scenie Idola gość specjalny, czyli Grzegorz Hyży. A o miejsce w finale powalczą Karolina, Mariusz, Jakub i Angelika. Ich występy tradycyjnie ocenią jurorzy: Ela Zapendowska, Ewa Farna, Janusz Panasewicz i Wojtek Łuszczykiewicz. Dziś uczestnicy zmierzą się z utworami z filmów i piosenkami wybranymi przez oceniających.

Przed nami 13. odcinek Idola 2017. Już za chwilę zobaczymy występy na żywo czwórki najbardziej utalentowanych uczestników. Kto nich zdobędzie serca widzów i awansuje do finału, a kto odpadnie z programu przekonamy się dziś o godzinie 20.00 w Polsacie.

Zobacz: Kasia Moś NAGO! Reprezentantka Polski na Eurowizji 2017 w Playboyu

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: