ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka teleshow Kuchenne Rewolucje w Łodzi. Bistro Oliwka przeszedł udaną przemianę?

Kuchenne Rewolucje w Łodzi. Bistro Oliwka przeszedł udaną przemianę?

21.10.2016, godz. 08:18
Kuchenne Rewolucje w Łodzi
foto: printscreen Facebook

Kuchenne Rewolucje w Łodzi. W odcinku 8 Magda Gessler przeprowadziła metamorfozę Bistra Oliwka. Jak wygląda lokal Bistro La Rosa po zmianach restauratorki? Czy zrezygnowano z gotowania makaronu na patalni?

Magda Gessler i jej Kuchenne Rewolucje w Łodzi. Restauratorka po przyjeździe do łódzkiej restauracji Bistro Oliwka była przerażona. W tym miejscu makron gotowano na patalni. Co więcej właściciele lokalu - małżeństwo Karolina i Daniel - przez problemy finansowe zmuszeni byli mieszkać z rodzicami. Wszyscy pracownicy mieli świadomość tego, ze Bistro Oliwka było bliskie upadku. Problemy z prowadzeniem lokalu odbiły się na zdrowiu Daniela, który od pewnego czasu ma depresję.

- To było małe załamanie nerwowe, wynikające z działalności. Może się przeliczyliśmy trochę, zbyt dużo oczekiwaliśmy - wyznał właściciel.

Do złego samopoczucia psychicznego doszła poważna choroba. U Daniela niedawno zdiagnozowano chorobę nowotworową. Pomijając problemy właścicieli, jak wypadła ocena serwowanych dań? Magda Gessler od samego początku była zaskoczona koncepcją miejsca i kompozycją menu, w którym znalazły się zarówno polskie jak i włoskie dania. Tradycyjne polskie zupy okazały się smaczne, a schabowy "absolutnie pyszny". Gorzej wypadła kuchnia śródziemnomorska.

- Ktoś się zakochał w Wenecji, we Włoszech, bez wzajemności. Ale polskie dania są bardzo smaczne - oceniła Gessler.

Ostatecznie Magda Gessler stwierdziła, że Daniel ma smak i jedyne, czego potrzeba, to poprowadzić kucharzy w dobrym kierunku. Dzięki temu pod wodzą Gessler dawne Bistro Oliwka, a obecnie Bistro La Rosa, stało się miejscem, gdzie ludzie chcą spędzać czas. Największe zmiany jednak zaszły we właścicielach, a zwłaszcza w chorym Danielu.

- Zapomniałem o swoich dolegliwościach. Skupiłem się na czymś innym. Fizycznie też czuję się dużo lepiej - powiedział po udanej kolacji właściciel.

Po miesiącu od rewolucji Magda Gessler znowu przyjechała do Łodzi. Jak wypadła ocena lokalu La Rosa?

- Każda minuta spędzona tutaj jest tego warta - zakończyła.

Podobnego zdania są internauci, którzy komplementują La Rosę na Facebooku.

- Jedzenie przepyszne i przecudowna atmosfera, a obsługa ulubiona! Na szczęście p. G udało się nie popsuć ani miejsca, ani ludzi, a nowy wystrój ok, choć naprawdę było tam miło i ładnie - teraz trochę więcej glamour, ale na szczęście bez barokowego nadmiaru. Całą rodziną polecamy.

ZOBACZ: Magda Gessler: Nie chcę być babcią!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: