ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka teleshow O czym najczęściej rozmawiamy podczas pierwszej randki?

O czym najczęściej rozmawiamy podczas pierwszej randki?

18.04.2017, godz. 15:57
O czym najczęściej rozmawiamy podczas pierwszej randki?
foto: Materiały prasowe

Pierwsza randka jest momentem, kiedy możemy rozmawiać całymi godzinami z nowym obiektem westchnień i mieć go zupełnie na wyłączność. Nie zawsze jednak jest tak łatwo, zwłaszcza jeśli druga strona jest nieśmiała i introwertyczna. Bez względu na okoliczności, każdemu spotkaniu może zagrozić niezręczna cisza, dlatego też przygotowując się na nie warto zastanowić się o czym najczęściej rozmawiamy na randkach?

(Wspólne) pasje

Absolutnym asem w rękawie jest pytanie o pasje. Większość ludzi ma zainteresowania, które realizują w czasie wolnym lub zawodowo. Być może osoba, z którą się spotykasz ma już osiągnięcia w dziedzinie, która ją pasjonuje, co dodatkowo podsyci jej chęć dzielenia się informacjami na ten temat. Pytanie o zainteresowania naładuje twojego rozmówcę dużą dawką dobrej energii. Jeśli z jakichś przyczyn milczy na zadany temat, nie naciskaj i spróbuj zainteresować go opowieścią o tym, co ciebie pochłania na długie godziny. Może kolejną randkę zaaranżujecie właśnie pod kątem twojej pasji i zacieśni to waszą relację?

Przyjaciele i rodzina

W dobie portali społecznościowych, kiedy kogoś poznajemy, większość z nas analizuje profil potencjalnego kandydata lub kandydatki. Często wtedy znajdujemy informację, że obiekt naszych westchnień zna naszego najlepszego przyjaciela, siostrę lub pracuje w firmie, w której i my kiedyś pracowaliśmy. To kolejny punkt zaczepienia, który warto wykorzystać w sposób umiejętny, tak abyśmy nie wyszli na maniaków, którzy każdą wolną chwilę spędzają na zbieraniu informacji o drugiej osobie. Dzięki temu zyskujemy kolejny wspólny temat. To naprawdę bardzo dużo.

Przebrzmiałe związki

Co prawda kwestia poprzednich partnerów znajduje się na wielu listach randkowych tematów tabu, jednak bardzo dużo osób wyłamuje się z tej zasady, chociażby dlatego, że mają dzieci z poprzednich związków. Temat byłego partnera staje się więc często nieodzownym i nie należy go unikać. Oczywiście snucie przy romantycznej kolacji martyrologicznych historii o poprzednich relacjach nie jest wskazane, ale warto podkreślić, że doceniasz ten czas i że szanujesz byłego partnera. Jeśli tak nie jest, rzeczywiście nie rozmawiaj zbyt dużo na ten temat. Twój rozmówca może poczuć się niekomfortowo.

Zabawne historie

Śmiech na pierwszej randce? Dla niektórych brzmi to zupełnie absurdalnie. Z pewnością jednak masz kilka historii: z dzieciństwa, ze szkoły, z wakacji, które nadają się do zabawienia rozmówcy. Często z pozoru błahe historie, stają się podstawą wspólnego, wewnętrznego języka pary. Nie gwarantujemy, że się uda, ale jeśli tak, sprowadzisz rozmowę na bardzo swobodny grunt, gdzie dystans w relacji jest już o wiele mniejszy i mniej stresujący.

Plany i marzenia

W połowie listy tematów, które poruszamy na pierwszej randce są właśnie marzenia i plany na przyszłość. Zupełnie niesłusznie. Chociaż to dopiero pierwsza randka, warto porozmawiać o tym, jaki każdy z was ma pomysł na siebie. Rozpoczęcie tego typu projekcji o przyszłości przy kimś innym, kogo jeszcze dobrze nie znamy powie nam także wiele o nas samych i o tym, jaki mamy stosunek do własnych planów – czy się ich wstydzimy, czy jesteśmy z nich dumni, czy jesteśmy w stanie zaprosić kogoś do własnej krainy wyobrażeń? Dodatkowo – może się okazać, że spełnicie nawzajem swoje marzenia, albo twój rozmówca zna kogoś, kto pomoże ci je zrealizować.

Pierwsza randka to czas, kiedy każdy z nas chce wypaść jak najlepiej. Nie warto jednak tuszować przeszłości, czy blokować swojej naturalnej ekspresji. Tematy, które pojawią się na pierwszej randce są czymś, czego raczej nie da się zaplanować. Warto jednak mieć kilka asów w rękawie, dzięki którym skrócimy dystans, rozbawimy rozmówcę i sprawimy że będzie się z nami czuł swobodnie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: