ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka teleshow Skandal w Tańcu z Gwiazdami! Fani Iwony Cichosz oburzeni

Skandal w Tańcu z Gwiazdami! Fani Iwony Cichosz oburzeni

06.03.2017, godz. 14:56
Iwona Cichosz w Tańcu z Gwiazdami
Iwonę Cichosz w Tańcu z Gwiazdami prowadzi Stefano Terrazzino foto: AKPA

Skandaliczny absurd w nowej edycji Tańca z Gwiazdami. Fani Głuchej uczestniczki show - Iwony Cichosz - są oburzeni i składają skargę do Niny Terentiew, dyrektor programowej Polsatu. O co poszło?

Pierwszy odcinek nowej edycji Tańca z Gwiazdami zakończony okropną wpadką. Urażeni poczuli się wszyscy fani Iwony Cichosz - Miss Świata Głuchych 2016. Sprawa jest na tyle poważna, że zaangażował się w nią sam prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, Piotr Pawłowski. O co chodzi? Poszło o pewien drobny szczegół... Na pierwszy odcinek Tańca z Gwiazdami z udziałem Iwony Cichosz, czekało całe środowisko osób Głuchych. Niestety stacja nie zadbała o to, aby wyemitować napisy, tak aby osoby Głuche mogły poznać m.in. opinie jury na temat występu Iwony.

Na szczęście fani Iwony Cichosz mają swojego reprezentanta w osobie prezesa zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. To właśnie on wysłał oficjalny list do Niny Terentiew z prośbą o przystosowanie telewizyjnej transmisji Tańca z Gwiazdami dla potrzeb osób Głuchych

- Środowisko g/Głuchych spotyka się z wieloma barierami. Ich przełamywanie jest naszą codziennością. Prowadzonych jest wiele działań mających na celu zniwelowanie tych barier – są to obowiązujące przepisy prawne, m.in. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, ustawa o języku migowym, są to też różne inicjatywy komercyjne i społeczne, w których bierze się pod uwagę potrzebę dostosowania rozwiązań tak, aby jak najwięcej osób mogło z nich skorzystać. (...) Telewizja Polsat pomaga nam Głuchym przełamać jedną z tych barier – zaprosiła naszą koleżankę do występu i pokazania, że człowiek z wadą słuchu może osiągać sukcesy. Prosimy o przełamanie kolejnej – umożliwienie nam obejrzenia programu z napisami - czytamy w liście do Niny Terentiew.

ZOBACZ: Taniec z Gwiazdami 2017, odc. 1. Kasia Sawczuk odpadła z Tańca z Gwiazdami!

Więcej rozrywki
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: