ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka teleshow Śląsk. Pościel dla maluszka

Śląsk. Pościel dla maluszka

31.03.2017, godz. 13:15
Pościel dla maluszka
foto: SHUTTERSTOCK

W początkowym okresie życia dziecko spędza w łóżeczku większość czasu. Jego skóra jest bardzo delikatna. Dlatego tak ważne jest, aby kupić odpowiednią pościel.

Najlepiej wybrać pościel ze stuprocentowej bawełny. Bawełna jest najbardziej odpowiednia dla de-likatnej skóry niemowlęcia, nie podrażnia, nie powoduje zaczerwienień, odparzeń oraz reakcji aler-gicznych. Jeszcze lepsza gatunkowo jest stuprocentowa bawełna satynowa.

Uważaj z pierzem

Kupując kołderki, poduszki (uwaga! Niemowlę nie powinno na nich spać), beciki, ochraniacze, zrezygnujmy z naturalnych wypełnień. Pierze i inne wypełnienia pochodzenia roślinnego mogą uczulać maluszka. Lepiej będzie zdecydować się na wypełnienie poliestrowe, które jest bezpieczne także dla małych alergików. Takie kołderki będą przewiewne i oddychające. Zimą maluszek nie zmarznie, a latem się nie przegrzeje.

Sprawdź certyfikat

Zwróćmy uwagę, czy wybrana przez nas pościel ma certyfikat. Tylko wtedy mamy gwarancję, że pościel nie zawiera bardzo szkodliwego formaldehydu i metali ciężkich, ma odpowiednie dla kontaktu ze skórą PH, tkanina jest trwała, nie straci kolorów i odpowiednio zachowa się podczas konserwacji. Pościel powinna mieć przynajmniej jeden z tych certyfikatów: „Bezpieczny dla Dziecka", „Bezpieczny dla Niemowląt" i „ÖkoTex 100". Kupując pościel, zwróć też uwagę na bezpieczeństwo jej użytkowania – nie może być odstających elementów możliwych do urwania, np. guzików czy zamków z odstającą zawieszką.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: