ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka teleshow Więcej disco polo w TVP? "Jesteśmy otwarci na każdą muzykę"

Więcej disco polo w TVP? "Jesteśmy otwarci na każdą muzykę"

13.01.2017, godz. 09:12
Maciej Stanecki
foto: EAST NEWS

Nowy program w TVP zadebiutuje już wiosną! Mowa o muzycznym talent show O! Polskie przeboje, który będziemy mogli oglądać już na wiosnę. Prezes TVP 1 obiecuje, że w show będzie miejsce dla każdego gatunku muzycznego, również dla disco polo.

Przygoda TVP z disco polo rozpoczęła się od Sylwestra z Dwójką, gdzie Zenon Martyniuk z zespołu Akcent wystąpił wspólnie z Marylą Rodowicz. Pomysł Jacka Kurskiego okazał się strzałem w dziesiątkę. Z tego powodu w połowie roku na antenie TVP będziemy mogli obejrzeć galę 25 lat disco polo w Polsce, której współorganizatorem jest Grupa ZPR Media. Okazuje się, że to nie koniec disco polo w Telewizji Polskiej.

W wiosennej ramówce TVP1 pojawi się nowy muzyczny talent show - O! Polskie przeboje. Do programu będą zgłaszać się młodzi artyści, których wybierać będzie publiczność. Zwycięzcy wystąpią na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. - Otwieramy artystom drogę do zaistnienia na polskim rynku, niezależnie od już istniejących form promowania młodych talentów np. przez wytwórnie muzyczne - mówi w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl, wiceprezes TVP Maciej Stanecki. - Widowisko nie tylko dostarczać rozrywki widzom, ale przede wszystkim promować polską muzykę - dodaje.

- Telewizja Polska jest otwarta na wszelkie gatunki muzyczne. Chodzi o oryginalność. Wyobrażam sobie sytuację, w której autor piosenki z gatunku disco polo wystąpi w O! Polskich przebojach - zapewnia Staniecki. Tego jeszcze nie było! Myślicie, że na Opolu wystąpi zespół disco polo? Chcielibyście?
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: