Jak odzyskać OCHOTĘ na SEKS? Zadbaj o swoją MĘSKOŚĆ

2012-01-20 10:48

Twój apetyt na seks słabnie? Pobudź go. Brak dawnej sprawności oraz ochoty na erotyczne igraszki to znak, że w twoim organizmie spada poziom testosteronu. To ważny hormon, ponieważ decyduje o męskiej seksualności. Jego spadek ma ogromny wpływ nie tylko na potencję, ale i na samopoczucie mężczyzny. Na szczęście jest wiele sposobów, które złagodzą te przykre objawy i szybko przywrócą ci apetyt na dzikie harce w sypialni.

Pani Bożeno!

- Nie jestem jeszcze panem w "słusznym wieku", ale już odczuwam problemy z potencją. Tym bardziej że mam dużo młodszą partnerkę i chciałbym sprostać jej temperamentowi. Byłem u lekarza, który zalecił mi tabletki. Ale ja nie chcę ich brać. Czy są jakieś inne sposoby na poprawę męskości? (Adam)

 

Najprościej jest oczywiście podać testosteron w tabletkach. Wiele badań naukowych potwierdziło, że mogą one w znacznym stopniu odwrócić niekorzystne zmiany w organizmie. Jednak część mężczyzn nie chce poddawać się takiej terapii. Jeśli objawy nie są jeszcze zbyt dokuczliwe, można spróbować innych metod, równie skutecznych.

To wzmocni twoją męskość:

Ćwiczenia fizyczne - regularna aktywność, np. pół godziny niezbyt wyczerpującej codziennej gimnastyki, to jest dokładnie to, czego potrzeba dojrzałemu mężczyźnie. Wskazane jest także pływanie, jazda na rowerze, szybszy marsz. Poprawę potencji zauważysz już po ok. trzech tygodniach od rozpoczęcia ćwiczeń.

Białko w diecie - jedzenie białka, czyli protein, pomaga utrzymać zarówno poziom masy mięśniowej, jak i poziom testosteronu. Bogate w proteiny jest mięso wieprzowe, wołowina, drób oraz otręby. Dodatkową korzyścią płynącą ze spożywania białka jest wzrost gęstości kości, a więc zmniejszenie ryzyka osteoporozy- choroby, która coraz częściej dotyka mężczyzn.

Soja i kwasy tłuszczowe pochodzące z ryb - pomagają utrzymywać pod kontrolą poziom testosteronu. Zwłaszcza soja hamuje działanie aromatazy, enzymu, który przekształca testosteron w żeński hormon estradiol. Z kolei kwasy tłuszczowe pochodzące z ryb (EPA i DHA) obniżają poziom jednego z rodzajów białka, hamującego wydzielanie testosteronu u mężczyzn w średnim wieku.

Warzywa kapustne (brukselka, brokuły, kapusta) - zawarte w nich indole-3-carbinole redukują poziom estrogenu (żeńskiego hormonu) w organizmie mężczyzny i zwiększają poziom testosteronu. Co ważne, znacznie obniżają też ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Pestki dyni i słonecznika, produkty mleczne - zawierają cynk, potrzebny mężczyźnie, który boryka się z problemami hormonalnymi. Minerał ten odgrywa istotną rolę w każdym aspekcie męskiej potencji. Ma on też wpływ na ruchliwość plemników i ich tworzenie się.

Pokrzywa - herbatka z pokrzywy, jeśli będzie regularnie popijana, poprawi apetyt na seks. Wystarczy kilkutygodniowa kuracja.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają