SEKS Porady Kamasutra
SUPER EXPRESS.pl seks porady Ochota na seks zmienną jest!

Ochota na seks zmienną jest!

19.08.2016, godz. 02:00
Ochota na seks zmienną jest
foto:

Dla przyjemności, dla zdrowotności i przedłużenia młodości, ale też z kryzysu wierności i hamulców upadłości. Kochamy się - jak skrupulatnie wyliczyło dwoje amerykańskich psychologów z University of Texas, David Buss i Cindy Meston - z. 237 powodów! I lista wcale nie jest kompletna, bo wciąż szukają nowych. Nie mniej różnorodna, choć uboższa (i jakie to szczęście!), jest lista tych czynników, dla których nie uprawiamy seksu.

Ona nie chce, bo.

Jeśli kobieta unika seksu, to zwykle z nieco innych powodów niż mężczyzna, twierdzi antropolożka prof. Helen Fisher. U kobiet dominują względy uczuciowe i praktyczne, podczas gdy u mężczyzn raczej fizyczne. Ona może nie mieć ochoty ze zmęczenia, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci, gdy ma wyczerpującą pracę i łóżko kojarzy jej się wyłącznie z wypoczynkiem. Seks pozbawiony finezji, nuda, rutyna z pewnością zniechęcą do seksu, zwłaszcza biegłą w ars amandi partnerkę.

Krytyczny dla związku jest szczególnie czwarty rok jego trwania. To wtedy dochodzi do drastycznego spadku neurohormonów odpowiedzialnych za pożądanie. Aby temu zaradzić, warto poszukać nowych podniet. Najlepiej razem, bo szukanie inspiracji poza związkiem może być ryzykowne. W podniesieniu poziomu hormonów pożądania pomagają banany, migdały, czekolada, mięso kurczaka i indyka - bogate w aminokwas tyrozyna, który zwiększa produkcję w organizmie dopaminy, neuroprzekaźnika wyzwalającego przyjemność.

On nie chce, bo.

Mężczyźni zaczynają stronić od seksu na ogół wówczas, gdy pojawiają się u nich zaburzenia erekcji. I, zamiast iść do lekarza, który na pewno temu zaradzi, przestają się kochać. Nierzadko problemy z erekcją są pierwszym sygnałem choroby układu krążenia, cukrzycy czy nadciśnienia. W wielu przypadkach na początek wystarczy zmiana stylu życia, by powróciły możliwości, a tym samym i ochota na seks.

Coraz częstsze u mężczyzn zaburzenia nastroju i depresja, nadużywanie leków uspokajających i antydepresyjnych oraz używek także są powodem unikania seksu. Niekiedy konkurencją dla seksu jest komputer. Ciekawe, że kobiety uważają to za przyczynę stronienia od seksu, natomiast mężczyźni - za skutek. I tłumaczą partnerkom, że to z ich powodu muszą łóżko zamieniać na komputer!

Syndrom celibatu

Spadek zainteresowania seksem obserwują seksuolodzy w wielu krajach. I zastanawiają się, czy wkrótce nie będzie tak, że te potrzeby będziemy zaspokajać, korzystając z najnowszych osiągnięć technologicznych. Np. za pomocą supertengi - urządzenia do osiągania orgazmu dla mężczyzn. Składa się ono z trzech części: kombinezonu, aparatu podłączonego do penisa i noktowizora, pokazującego obraz kobiety, z którą odbywa się pozorowany stosunek. Urządzenie wysyła impulsy do ciała mężczyzny, które on odczuwa jako podniecający dotyk kobiety.

W Japonii mówi się już o "syndromie celibatu". Tam ok. 45 proc. młodych Japonek w wieku 18-30 lat twierdzi, że nie są zainteresowane seksem. Mężczyzn z tej grupy wiekowej, niewyrażających zainteresowania sztuką ars amandi, jest 25 proc.

Miejmy jednak nadzieję, że "syndrom celibatu", chociażby z uwagi na nasz słowiański temperament, nas nie będzie dotyczył.

Zobacz: Jesteś jednorazowym impotentem?! Sprawdź! [WIDEO]

Źródło: Super Express TV
autor: Bożena Stasiak zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: