KOBIETA Moda i uroda Testy i recenzje Zdrowie i psychologia Dom i wnętrza Przepisy kulinarne
Se.pl styl życia dom i wnętrza Jak udekorować stół na święta? Praktyczne porady

Jak udekorować stół na święta? Praktyczne porady

20.12.2016, godz. 11:00
Jak udekorować stół na święta? Praktyczne porady
foto: Materiały prasowe

Piękne dekoracje na świątecznym stole są równie ważne jak wspaniałe potrawy, ponieważ to one nadają odświętną atmosferę i potęgują uroczysty nastrój. Poinsecje, dzięki różnorodności kolorów, kształtów i rozmiarów oraz okazałym liściom w kształcie gwiazdy, idealnie nadają się do aranżacji stołów. Mogą dowolnie przemieniać się i dostosowywać do różnych stylów zarówno w wersji ciętej, jak i doniczkowej.

Minimalistyczne wnętrze i dekoracje stołu utrzymane w kremowej bieli i soczystej zieleni urzekają swoim urokiem. Pojedyncze kwiaty cięte przy każdym nakryciu i dekoracyjnie zaaranżowane miniaturowe poinsecje w doniczkach stanowią cudowną dekorację. Tradycyjny wieniec adwentowy nie jest konieczny. Aranżacja z czterema świecami ustawionymi w rzędzie, na podłużnej tacy jest równie elegancka i delikatna. Bożonarodzeniowy nastrój tworzą miniaturowe poinsecje w szklanych naczyniach, szyszki i jabłuszka.

Cięta poinsecja, gałązki jodły szlachetnej, szyszki i jabłuszka to prosta, ale bardzo efektowna dekoracja talerza. Wskazówka: Zaraz po podcięciu zanurz łodygę w wodzie o temperaturze 60 stopni Celsjusza na około 5 sekund, a następnie w zimnej. Dzięki temu zabiegowi nie będzie wydostawał się z łodygi mleczny płyn. Końcówki ciętej poinsecji można owinąć zieloną taśmą lub wstawić do fiolki wypełnionej wodą, tak żeby uniknąć bezpośredniego kontaktu rośliny z porcelaną.

Czerwone poinsecje oraz gałązki jodły dominują w tej aranżacji i choć należą do tradycyjnych bożonarodzeniowych dekoracji, w tym zestawieniu wyglądają ponadczasowo. Poszczególne elementy dekoracyjne, takie jak miedziany dzbanek, geometryczny szklano-metalowy świecznik czy pojedyncza poinsecja w doniczce pokrytej mchem, umieszczona centralnie w szklanym naczyniu nadają tej aranżacji nowoczesny charakter. Klasyczny adwentowy wieniec zastąpił stylowy świecznik z czterem świeczkami ustawiony na środku stołu. Pojedyncze łodyżki poinsecji umieszczone w wypełnionych wodą fiolkach na drewnianych podkładkach są miłym powitaniem dla gości. Powieszony na ścianie wieniec z jedną czerwoną poinsecją jest dopłenieniem całości.

Poinsecja wyeksponowana w wazonie lub zestawiona z innymi kwiatami jest nie tylko idealną dekoracją na Boże Narodzenie, ale również na inne specjalne okazje organizowane zimą. Doniczkowe i cięte poinsecje w różnych kolorach połączone z goździkami, gerberami oraz różami zostały wyeksponowane w małych, dekoracyjnych naczynkach na delikatnej, szklanej tacy.

Zobacz: Co kupić kobiecie w prezencie na święta? O tym marzą kobiety!

Przeczytaj też: Co kupić chłopakowi w prezencie na święta? O tym marzą faceci!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: