Co zrobić, żeby mieć długie rzęsy? Na pewno NIE UŻYWAJ odżywek stymulujących ich porost!

2015-03-16 19:00

Odżywki stymulujące wzrost rzęs rzekomo gwarantują piękne, mocne i długie rzęsy. Producenci zapewniają, że ich stymulatory do rzęs są bezpieczne i nie mają żadnych skutków ubocznych. Jak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że popularne produkty szumnie określane mianem odżywek, nie mają z nimi nic wspólnego i do tego mogą bardzo zaszkodzić oczom!

Długie, gęste i ciemne rzęsy to marzenie każdej kobiety. W końcu nie bez powodu poszukuje się idealnego tuszu do rzęs lub przedłuża się rzęsy w salonach kosmetycznych. Ostatnio hitem stały się też odżywki stymulujące wzrost rzęs. To produkty, dzięki którym rzęsy stają się dłuższe i rzekomo mocniejsze. Nie każdy jednak wie, że w rzeczywistości produkty te nie mają wiele wspólnego z odżywkami, a do tego niestety mogą być bardzo szkodliwe! Wszystko przez skład. W odżywkach stymulujących wzrost rzęs można znaleźć takie cuda, jak: Dichloro Dihydroxy Difluoro Ethylcloprostenolamide, Chlorphenesin, Pentylene Glycol- glikol pentylenowy, 2-Fenoksyetanol, kwas fosforowy, wodorofosforan sodu. Nie trzeba być chemikiem, by wiedzieć, że te nazwy nie wróżą nic dobrego i z nieszkodliwą, a dobroczynną naturą nie mają wiele wspólnego. Stylistka rzęs, w której ręce oddają się znane gwiazdy (m.in. Honorata Skarbek czy Aneta Zając), Zosia Jasińska, właścicielka salonu Secret by Zosia, wyjaśniła na swoim profilu na Facebooku, co oznaczają chemiczne nazwy i jaki mogą mieć wpływ na zdrowie oczu.

Zobacz: Sposoby na piękne rzęsy

- Dichloro Dihydroxy Difluoro Ethylcloprostenolamide (Jezu) to główny składnik odżywek stymulujących, który stricte wpływa na wzrost rzęs. Ten składnik to chemiczny analog bimatoprostu, który jest syntetycznym odpowiednikiem prostaglandyn, czyli niczym innym jak hormonem. Bimatoprost natomiast jest głównym składnikiem kropli na jaskrę. Tu mogłabym zakończyć mój atak, ale pojadę dalej (...) 2-Fenoksyetanol - bakteriostatyk z grupy eterów. Prócz tego, że jest w składzie odżywki do rzęs, występuje w środkach odstraszających owady, lakierach i farbach drukarskich oraz jest rozpuszczalnikiem - napisała Zosia na swoim profilu na Facebooku.

Czy warto używać odżywek stymulujących wzrost rzęs?

O ile nie odstrasza cię chemia w odżywkach stymulujących wzrost rzęs, to być może do ich używania zniechęci cię fakt, że nowe i długie rzęsy, które urosną dzięki takim produktom, szybko wypadną, a na ich miejsce... odrosną twoje krótkie i zwyczajne rzęsy! Niestety, odżywki stymulujące wzrost rzęs działają jedynie wtedy, gdy ich używasz. Gdy tylko przestaniesz, porost rzęs nie będzie już tak spektakularny, co zauważyła Zosia Jasińska.

- W genach mamy zapisaną maksymalną długość rzęsy, którą osiągamy, gdy dobrze się odżywiamy, nie wyrywamy rzęs demakijażem itp. Skoro stymulator wzrostu tworzy nam rzęsę 2x dłuższą od tej, którą mamy normalnie, to czy serio ona jest prawdziwa i taka będzie rosła już zawsze? No niestety nie. Odstawiamy stymulator, rzęsa przestaje rosnąć taka długa. Mało tego, nie ma siły na naturalny wzrost. To jak doping dla sportowca - napisała stylistka rzęs.

Zobacz: ANNA MUCHA nosi w torebce SZTUCZNE RZĘSY

Odżywki stymulujące porost rzęs - skutki uboczne

Właścicielka Secret by Zosia wymieniła też szereg skutków ubocznych, które mogą zdarzyć się przy stosowaniu odżywek stymulujących wzrost rzęs. Mianowicie są to działania niepożądane biomatoprostu: nadmierny i nieprawidłowy wzrost rzęs, przekrwienie spojówek, wzmożona hiperpigmentacja tęczówki, hiperpigmentacja skóry wokół oczodołu, świąd, powierzchniowe punktowe zapalenie rogówki, nadżerka rogówki, uczucie pieczenia w oku, podrażnienie oczu, alergiczne zapalenie spojówek, zapalenie brzegów powiek, pogorszenie ostrości widzenia, astenopia, obrzęk spojówki, uczucie obecności ciała obcego, uczucie suchości oka, ból oka, światłowstręt, łzawienie, wydzielina z oka, zaburzenia wzroku, ściemnienie rzęs, ból głowy, nadciśnienie tętnicze, zaczerwienienie powiek, świąd powiek, nieprawidłowe wyniki testów czynnościowych wątroby, kurcz powiek, torbielowaty obrzęk plamki, retrakcja powieki, zapalenie tęczówki, krwawienie do siatkówki, zapalenie błony naczyniowej oka, zawroty głowy, obrzęk powieki, nadmierne owłosienie, nudności, astenia, a nawet zapadnięcie gałek ocznych!

Zawsze czytaj skład odżywek do rzęs. Niektóre z nich (Zosia Jasińska poleca odżywki peptydowe, ziołowe lub na bazie komórek macierzystych) nie szkodzą oczom, nie mają skutków ubocznych i spełniają swoją rolę odżywiania rzęs.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki