KOBIETA Moda i uroda Testy i recenzje Zdrowie i psychologia Dom i wnętrza Przepisy kulinarne
Se.pl styl życia moda i uroda Kinga Rusin kłamie? Mamy oświadczenie firmy Aromeda

Kinga Rusin kłamie? Mamy oświadczenie firmy Aromeda

13.07.2016, godz. 16:00
kinga rusin, pat&rub, pat and rub
foto: AKPA

Kinga Rusin weszła na wojenną ścieżkę z firmą Aromeda, z którą współpracowała w związku ze swoją marką kosmetyczną Pat&Rub. Niedawno współpraca dobiegła końca i obecnie nie do końca wiadomo, co dalej z Pat&Rub. Z oświadczenia Kingi Rusin wynika, że to ona ma wszelkie prawa do receptur kosmetyków i produkty Pat&Rub wciąż będą sprzedawane w niezmienionym składzie. Firma Aromeda twierdzi co innego. Mamy oświadczenie!

O sprawie Kingi Rusin i firmy Aromeda pisaliśmy już tu: Koniec marki Pat&Rub?! Mamy oficjalne oświadczenie Kingi Rusin. Teraz pojawiły się nowe fakty, a mianowicie oświadczenie firmy Aromeda. Wynika z niego, że wszystkie zarzuty Kingi Rusin pod adresem firmy Aromeda są nieprawdziwe. Kinga Rusin twierdzi, że Aromeda jest wyłącznie firmą handlową, natomiast ona ma wszystkie prawa do znaku towarowego, a przede wszystkim receptur kosmetyków, o co toczy się teraz największa walka. - Nieprawdą jest, że używamy bezprawnie domeny patandrub.pl oraz profilu marki na FB. One zawsze należały do nas. Pani Kinga Rusin jest jedynie właścicielem znaku towarowego, natomiast cała produkcja, wejście w e-commerce i gro działań promocyjnych leżało po naszej stronie. Cały zespół Aromedy pracował na sukces tych produktów i dziś próbuje się nam te zasługi odebrać, nazywając nas jedynie "firmą handlową" - czytamy w oświadczeniu firmy. Kinga Rusin zapewnia, że marka Pat&Rub nie zniknie z rynku, a kosmetyki wciąż będą sprzedawana w niezmienionym składzie. Co innego twierdzi firma Aromada, która przesłała nam oficjalne oświadczenie. Oto ono:

1) Nieprawdą jest, że Pani Kinga Rusin-Lis jest twórcą receptur kosmetyków oznaczanych znakiem towarowym „Pat&Rub”. W rzeczywistości ani Pani Rusin-Lis, ani jakakolwiek należąca do niej firma, nie posiada, ani nigdy nie posiadała jakichkolwiek praw do receptur ww. kosmetyków. Receptury te zostały stworzone przez Panią Magdę Hajduk, właścicielkę Aromeda Sp. z o.o. oraz współpracujących z nią technologów i kosmetologów. Podmiotem wyłącznie uprawnionym do wykorzystywania ww. receptur na terenie Polski jest Aromeda Sp. z o.o.
2) Nieprawdą jest, że Aromeda Sp. z o.o. „nie wytwarza kosmetyków” oznaczanych znakiem towarowym „Pat&Rub”. Kosmetyki te były od 2007 roku produkowane wyłącznie przez Aromeda Sp. z o.o. Ani Pani Kinga Rusin-Lis, ani jakakolwiek należąca do niej firma nigdy nie była producentem tych kosmetyków.
3) Umowa o współpracy pomiędzy Aromeda Sp. z o.o. oraz Panią Kingą Rusin-Lis została wypowiedziana przez obie strony, przy czym Aromeda wypowiedziała tę umowę jako pierwsza. Skutkiem wygaśnięcia umowy będzie zaprzestanie korzystania przez Aromeda Sp. z o.o. ze znaku towarowego „Pat&Rub”, przy zachowaniu przez Aromedę pełni praw do kosmetyków oraz ich receptur. Jeśli zatem Pani Kinga Rusin-Lis będzie w przyszłości wprowadzała do obrotu kosmetyki pod nazwą „Pat&Rub”, nie będą to „te same” kosmetyki, które były dotychczas sprzedawane pod tym znakiem towarowym.
4) Aromeda Sp. z o.o. jest nadal uprawniona do korzystania ze znaku towarowego „Pat&Rub” dla celów wyprzedania posiadanych zapasów wyprodukowanych już kosmetyków. Nieprawdziwe są wszelkie twierdzenia Pani Kingi Rusin-Lis o „żerowaniu” na tym znaku.
5) Pani Kinga Rusin – Lis nie posiada żadnych praw do domeny internetowej www.patandrub.pl, ani do profili na portalach społecznościowych, prowadzonych dotychczas pod nazwą „Pat&Rub”. Profile te należą do Aromeda Sp. z o.o. i będą wykorzystywane dla celów wyprzedania posiadanych zapasów wyprodukowanych już kosmetyków.
6) Kwestie rozliczeń pomiędzy Panią Kingą Rusin-Lis a Aromeda Sp. z o.o. są przedmiotem toczącego się sporu. Spółka kwestionuje wysokość kwot żądanych przez Panią Kingę Rusin-Lis oraz podnosi fakt niewywiązywania się przez Panią Kingę Rusin-Lis ze zobowiązań wynikających z umowy.
Nie jest nam znany powód rozpowszechniania przez Panią Kingę Rusin-Lis całkowicie nieprawdziwych informacji na temat kosmetyków Pat&Rub oraz relacji pomiędzy nią a Aromeda Sp. z o.o. W naszej ocenie działania te stanowią nie tylko naruszenie chronionych praw spółki Aromeda, ale urągają również podstawowym normom przyzwoitości w biznesie. Dziwi nas, że Pani Rusin-Lis, będąca osobą publiczną, ucieka się do nierzetelności oraz fałszowania rzeczywistego obrazu sprawy. Spółka rozważa podjęcie kroków prawnych, mających na celu ochronę swoich dóbr osobistych.

Zobacz: 5 sposobów na demakijaż, gdy nie masz pod ręką odpowiednich kosmetyków!

Przeczytaj też: Witamina C - nie tylko dla zdrowia, ale i urody!

Źródło: Monika Tumińska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: