KOBIETA Moda i uroda Testy i recenzje Zdrowie i psychologia Dom i wnętrza Przepisy kulinarne
Se.pl styl życia przepisy kulinarne drób 10 dań, które muszą znaleźć się na wielkanocnym stole

10 dań, które muszą znaleźć się na wielkanocnym stole

06.03.2015, godz. 10:35
wielkanoc, zajączek, polonia,
foto:

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Sprawdź, jakich dań nie może zabraknąć na świątecznym stole i przygotuj się na te najważniejsze święta w roku.

Niedziela Wielkanocna zakończy wielki post, co będzie znakomitą okazją do spędzenia tego czasu z rodziną przy świątecznym stole. Czego nie może na nim zabraknąć? Z pewnością na świątecznym powinny pojawić się faszerowane jajka, które są symbolem powrotu do życia. Szczególnie ważne jest to dla wiernych Kościoła katolickiego. Ważne jest także to, aby podczas Wielkanocy na stole stał żurek. Przygotowujący świąteczny stół powinni także pamiętać o ciastach, które tradycyjnie pojawiają się podczas Wielkanocy.

Zobacz też: Zajączek wielkanocny - czy w Polsce wręcza się prezenty wielkanocne?

Należą do nich mazurek, ciasto drożdzowe oraz babka ponczowa. Na wielkanocym stole nie powinno także zabraknąć potraw mięsnych. Najczęściej na polskich stołach pojawiają się: schab pieczony ze śliwkami, medaliony z indyka oraz pieczona wieprzowina z przyprawami. Warto także zadbać o to, aby na świątecznym stole znalazły się pieczony boczek oraz sałatka wiosenna.

Zapisz się: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Więcej stylu życia
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: