Super Express» Technologie» Internet» Dlaczego GOOGLE zmieniło logo 8.06.2012? DOODLE 4 GOOGLE. LOGO GOOGLE, GOOGLE, DOODLE 4 GOOGLE

Dlaczego GOOGLE zmieniło logo 8.06.2012? DOODLE 4 GOOGLE

Google zmieniło logo wyszukiwarki. Zamiast standardowego logo pojawił się kolorowy rysunek przedstawiający napis Google otoczony symbolami kojarzącymi się z Polską . Dlaczego? To logo wygrało konkurs Doodle 4 Google zorganizowany z okazji Euro 2012.

Google w wyjątkowy sposób uczciło pierwszy dzień Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, które odbywają się w Polsce i na Ukrainie. 8 czerwca 2012 zaprezentowane zostało logo, które zwyciężyło konkurs Doodle 4 Google. Standardowe logo wyszukiwarki zastąpił kolorowy rysunek przedstawiający napis Google otoczony symbolami kojarzącymi się z Polską.

>>> Eska.tv - pierwsza tv online z czatem na wizji!

Nowe logo Google zostało wybrane w ramach konkursu Doodle 4 Google, który zorganizowany został z okazji Euro 2012. Polegał on na zaprojektowaniu logo kojarzącego się z Polską i przeznaczony był dla dzieci i młodzieży szkolnej. Autorem zwycięskiej pracy jest Kacper Barczak, którego rysunek zatytułowany "Charakterystyczne elementy, z którymi kojarzymy Polskę." został uznany za najlepszą z nadesłanych grafik. Ostatecznego wyboru dokonali internauci. Zwycięskie logo na cały dzień, 8 czerwca 2012, zastąpi standardowy logotyp wyszukiwarki.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida