SUPER EXPRESS.pl technologie internet Dlaczego GOOGLE zmieniło logo 8.06.2012? DOODLE 4 GOOGLE

Dlaczego GOOGLE zmieniło logo 8.06.2012? DOODLE 4 GOOGLE

08.06.2012, godz. 10:06
logo google 8.06
foto:

Google zmieniło logo wyszukiwarki. Zamiast standardowego logo pojawił się kolorowy rysunek przedstawiający napis Google otoczony symbolami kojarzącymi się z Polską . Dlaczego? To logo wygrało konkurs Doodle 4 Google zorganizowany z okazji Euro 2012.

Google w wyjątkowy sposób uczciło pierwszy dzień Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, które odbywają się w Polsce i na Ukrainie. 8 czerwca 2012 zaprezentowane zostało logo, które zwyciężyło konkurs Doodle 4 Google. Standardowe logo wyszukiwarki zastąpił kolorowy rysunek przedstawiający napis Google otoczony symbolami kojarzącymi się z Polską.

>>> Eska.tv - pierwsza tv online z czatem na wizji!

Nowe logo Google zostało wybrane w ramach konkursu Doodle 4 Google, który zorganizowany został z okazji Euro 2012. Polegał on na zaprojektowaniu logo kojarzącego się z Polską i przeznaczony był dla dzieci i młodzieży szkolnej. Autorem zwycięskiej pracy jest Kacper Barczak, którego rysunek zatytułowany "Charakterystyczne elementy, z którymi kojarzymy Polskę." został uznany za najlepszą z nadesłanych grafik. Ostatecznego wyboru dokonali internauci. Zwycięskie logo na cały dzień, 8 czerwca 2012, zastąpi standardowy logotyp wyszukiwarki.

autor: Łukasz Sabatowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: