www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl technologie internet Geolokalizacja na Facebooku: Nowy pomysł na sieciowy ekshibicjonizm

Geolokalizacja na Facebooku: Nowy pomysł na sieciowy ekshibicjonizm

19.08.2010, godz. 22:50
Facebook
foto: Brak agencji
Zgodnie z oczekiwaniami, Facebook wprowadził na portal funkcję geolokalizacji. Podobnie jak w Foursquare, pozwala ona na uaktualnianie swojej lokalizacji i geotagowanie zdjęć.

Od dziś Facebook, Facebook Touch (czyli wersja mobilna Facebooka) oraz aplikacja dla systemu iOS obsługują geolokalizację. Niestety, na razie tylko w amerykańskiej wersji serwisu.

Ale po co nam to wszystko? Jak zachęca Mark Zuckerberg, twórca portalu, „by pomóc ci zakomunikować gdzie jesteś, byś wiedział kto jest w pobliżu i co się naokoło ciebie dzieje”.

Geotagować można zarówno swój profil, jak i swoje statusy i fotografie. Co ciekawe, można również wskazywać gdzie znajdują się twoi przyjaciele. Oczywiście funkcję tę można zablokować.

Dodane zostały funkcje dotyczące prywatności, czego można się spodziewać. Dotyczą one czy i komu chcemy udostępniać nasze położenie.

Aplikacje webowe będą mogły korzystać z geolokalizacji. Od jutra możliwy będzie odczyt, a zapis i wyszukiwanie pojawi się w najbliższej przyszłości.

Co ciekawe, aplikacja dla systemu Android nie została uaktualniona. Oznacza to, że póki co „goglofonowcy” by skorzystać z nowości będą musieli się logować przez przeglądarkę.

Polecamy również na Chip.pl: YouTube zmienia ekran końcowy wideo

autor: Maciej Gajewski / CHIP.pl zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: