Super Express» Technologie» Internet» Geolokalizacja na Facebooku: Nowy pomysł na sieciowy ekshibicjonizm. Nowa funkcja na Facebooku: Facebook Touch, czyli geolokalizacja i geotagowanie zdjęć

Geolokalizacja na Facebooku: Nowy pomysł na sieciowy ekshibicjonizm

Zgodnie z oczekiwaniami, Facebook wprowadził na portal funkcję geolokalizacji. Podobnie jak w Foursquare, pozwala ona na uaktualnianie swojej lokalizacji i geotagowanie zdjęć.

Od dziś Facebook, Facebook Touch (czyli wersja mobilna Facebooka) oraz aplikacja dla systemu iOS obsługują geolokalizację. Niestety, na razie tylko w amerykańskiej wersji serwisu.

Ale po co nam to wszystko? Jak zachęca Mark Zuckerberg, twórca portalu, „by pomóc ci zakomunikować gdzie jesteś, byś wiedział kto jest w pobliżu i co się naokoło ciebie dzieje”.

Geotagować można zarówno swój profil, jak i swoje statusy i fotografie. Co ciekawe, można również wskazywać gdzie znajdują się twoi przyjaciele. Oczywiście funkcję tę można zablokować.

Dodane zostały funkcje dotyczące prywatności, czego można się spodziewać. Dotyczą one czy i komu chcemy udostępniać nasze położenie.

Aplikacje webowe będą mogły korzystać z geolokalizacji. Od jutra możliwy będzie odczyt, a zapis i wyszukiwanie pojawi się w najbliższej przyszłości.

Co ciekawe, aplikacja dla systemu Android nie została uaktualniona. Oznacza to, że póki co „goglofonowcy” by skorzystać z nowości będą musieli się logować przez przeglądarkę.

Polecamy również na Chip.pl: YouTube zmienia ekran końcowy wideo

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida