SUPER EXPRESS.pl technologie mobilnie Nju mobile: opinie i fakty vs reklama na YouTube - wszystko o Nju mobile

Nju mobile: opinie i fakty vs reklama na YouTube - wszystko o Nju mobile

16.07.2013, godz. 21:55
nju mobile
foto:

W kwietniu na rynku pojawiła się nowa telefonia komórkowa. Nju mobile chwali się najniższymi cenami, brakiem długoterminowej umowy i elastycznością. Sprawdziliśmy dla was, czy naprawdę tak jest.

Nju mobile to telefonia komórkowa operatora PTK Centertel, właściciela między innymi Orange Polska. Kolorowe reklamy gwarantują nam najkorzystniejszą ofertę na rynku. Sieć oferuje taką samą stawkę dla klientów z rachunkiem i na kartę -  9 groszy za SMS, 19 groszy za MMS, za połączenia i za internet. Dodatkowym atutem jest to , że umowę można wypowiedzieć w każdej chwili.

Czy na pewno tanio?

Przyjrzeliśmy się lepiej regulaminowi. Najniższy możliwy abonament to 9 złotych. W tej cenie klient otrzymuje SMS bez limitu. Za 29 złotych możemy rozmawiać, ile chcemy, a za 19 złotych - korzystać z 1GB internetu. Daje to 57 złotych za wszystkie usługi NO LIMIT w ofercie abonamentowej bez telefonu. Sprawdziliśmy - jest to najtańsza oferta dostępna na rynku.

Ofetra na kartę

Oferta na kartę jest mniej korzystna. Usługa "Do wszystkich" zapewnia nielimitowane SMSy, MMSy i rozmowy ze wszystkimi sieciami. Ale żeby ją aktywować, należy co tydzień wydać 2 złote, co daje miesięcznie od 8 do 10 złotych. Żeby skorzystać z oferty NO LIMIT, codziennie trzeba wykorzystać z konta 2 złote, czyli kolejne 62 złote miesięcznie. NO LIMIT działa tego dnia do 23:59. Jeśli więc wykorzystamy obowiązkowe 2 złote o godzinie 23, zostaje nam zaledwie 59 minut korzystania z darmowych połączeń i wiadomości.

Jak to działa

Sieć nju mobile dysponuje dwoma opcjami płacenia. W ofercie na kartę działa tak zwany pre-paid. Pieniądze, które wrzucimy na rachunek, możemy wykorzystać na rozmowy, SMS i połączenia internetowe. Doładować konto można przez stronę internetową operatora. W opcji z abonamentem dostajemy e-fakturę. Opłata nie powinna wynosić więcej niż 57 złotych. Kwota minimalna to 9 złotych, które w całości można wykorzystać na rozmowy, SMS i połączenia internetowe.

Nju mobile w pigułce:

* oferta: pre-paid, faktura
* operator: Polska Telefonia Komórkowa Centertel, właściciel Orange
* koszt: 0,09 zł/SMS, 0,19 zł/MMS, połączenie i internet
* odbiorca: zwykły człowiek, nie dla firm
* konkurencja: Formuła 4.0 Play, Red Bull Mobile, Heyah

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: