Se.pl technologie foto-video BenQ MP525P – projektor do domu i do biura

BenQ MP525P – projektor do domu i do biura

21.01.2010, godz. 08:03
BenQ MP525P
foto: Brak agencji
BenQ zaprezentował kolejny model z multimedialnej serii uniwersalnych projektorów - MP525P. Model zastąpił dotychczas oferowany projektor MP523, oferując lepsze parametry pod względem kontrastu i jasności.

Dzięki zastosowaniu technologii BrilliantColor i dobrych parametrów - kontrast 2600:1, jasność 2500:1 - jest to projektor dla różnych wielkości pomieszczeń i sal. Czas pracy lampy wynosi 4000 godzin (w trybie ekonomicznym) lub 3000 godzin (w trybie normalnym).

Patrz też: Samsung NX10: Hybryda z wymienną optyka, ale bez lustra

Podstawowa rozdzielczość pracy projektora MP525P to XGA - 1024 na 768 pikseli, która jest najlepiej akceptowalna przez większość aplikacji komputerowych do prezentacji. Dzięki sprawnemu modułowi skalowania rozdzielczości projektor prawidłowo wyświetla obrazy w rozdzielczościach z zakresu od VGA (640 na 480) do UXGA (1600 na 1200) oraz HDTV - 1080p.

3D Color Management to stosowana w najnowszych modelach projektorów BenQ funkcja, która pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu.

Zestaw funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do prezentacji czy gier komputerowych.


lżej dla kieszeni i środowiska

BenQ MP525P zapewnia także niskie koszty całkowite posiadania i użytkowania projektora, m.in. dzięki zamkniętej, odpornej na kurz, konstrukcji kanału optycznego. Eliminuje ona konieczność wymiany filtrów, a kolory zawsze są na tym samym poziomie jakości.

System ochrony lampy wydłuża bezawaryjny czas pracy urządzenia przez zarządzanie temperaturą żarówki. Całkowity wskaźnik kosztów do wydajności jest dodatkowo korzystny ze względu na funkcję automatycznego wyłączenia Auto-Off (power-saving).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: