Super Express» Twoje pieniądze» Poradnik SE» PRACA W NIEMCZECH, cz. 4: Darmowa nauka i staże dla młodych ludzi (16-25). PRaca w Niemczech dla młodzieży czy młodzież może pracować w Niemczech czy jest praca dla młodzieży w Niemczech Ile można zarobić w Niemczech, Oferty pracy w Niemczech, gdzie praca w Niemczech

PRACA W NIEMCZECH, cz. 4: Darmowa nauka i staże dla młodych ludzi (16-25)

Jeśli dobrze znasz niemiecki, możesz za darmo kształcić się i zdobyć zawód u naszych zachodnich sąsiadów. Później znacznie łatwiej będzie ci znaleźć zatrudnienie na niemieckim rynku pracy.

Darmową naukę zawodu organizują niektóre niemieckie izby przemysłowo-handlowe oraz w ramach projektów edukacyjnych landy, zarówno wschodnie, jak i zachodnie. To świetna okazja nie tylko do nauki zawodu, ale także zdobycia dobrze płatnej pracy.

>>> Chcesz otrzymywać informacje o pracy w Niemczech? Dopisz się do newslettera SE.pl

Najczęściej poszukiwane są osoby chętne do zdobycia kwalifikacji w między innymi mechanika samochodowego, piekarza, tapicera, kucharza, pracownika restauracji, pracownika hotelu czy szwacza.

Dla kogo projekt

Oferta jest skierowana wyłącznie do osób młodych (w wieku 16-25 lat). Żeby móc z niej skorzystać niezbędna jest biegła znajomość języka niemieckiego poświadczona dokumentem uznawanym w Niemczech, np. matura w języku niemieckim na poziomie podstawowym lub rozszerzonym albo certyfikat Instytutu Goethego na poziomie B1.

>>> Praca w Niemczech - jak się przygotować, jakie są oferty

Należy także posiadać świadectwo ukończenia gimnazjum, technikum lub liceum ogólnokształcącego.

Praktyka i teoria

Staż odbywa się w tzw. dualnym systemie kształcenia. Co to oznacza? Zajęcia teoretyczne w szkołach połączone są z praktycznymi w niemieckich przedsiębiorstwach. Nie dość, że nic za nie płacisz, to jeszcze możesz zarobić. Zwykle praktykant otrzymuje wynagrodzenie rzędu kilkuset euro miesięcznie i dodatkowo może liczyć na pomoc w znalezieniu zakwaterowania. Najczęściej opłata za noclegi jest potrącana z wypłaty.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida