WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości ciekawostki Czy istnieją LEKI NA DEPRESJĘ BEZ RECEPTY?

Czy istnieją LEKI NA DEPRESJĘ BEZ RECEPTY?

26.12.2011, godz. 19:29

Antydepresanty, czyli leki na depresję to silne środki dostępne tylko na receptę. Istnieją jednak środki, które mogą pomóc w zwalczaniu objawów podobnych do depresji. Część osób myli bowiem chwilowe, nadmierne napięcie z depresją. Jeśli jest ci smutno, czujesz przygnębienie, masz niskie poczucie własnej wartości i nie masz siły pokonać codziennego stresu, weź ziołowe preparaty antydepresyjne poprawiające samopoczucie. Pamiętaj jednak, że jeśli stan przygnębienia utrzyma się dłużej, nie czekaj idź do lekarza!

Depresja to choroba jak każda inna. Jak zatem ją odróżnić od zwykłej chandry, czy chwilowego dołka? Granica jest niewielka. Należy jednak zwrócić uwagę na czas trwania zaburzenia. Jeśli stan przygnębienia utrzymuje się dłużej niż 2 tygodnie, trzeba koniecznie iść do lekarza psychiatry, który postawi diagnozę.

Co to jest chandra?

Chandra jest stanem krótkotrwałym - zwykle kilka godzin, dni. Przygnębienie może być spowodowane brakiem magnezu w organizmie (Magne B6), dlatego tak ważne jest jego uzupełnianie. W leczeniu zaburzeń nastroju często stosowany jest również dziurawiec (Deprim), należy jednak zawsze pamiętać, że w połączeniu z lekami przeciwdepresyjnymi z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, może być nawet niebezpieczny.

Więcej na ten temat: czytaj o depresji

Leki na chandrę bez recepty

Alanerv – lek zawierający kwasy: alfa-liponowy (tioktanowy) i gamma-linolenowy, oba wykazują właściwości „witaminopodobne”. Dostarczenie organizmowi tych kwasów korzystnie wpływa na plastyczność błony komórkowej i przewodnictwo nerwowe.

Magne B6 – lek polecany m.in. w okresach zwiększonego narażenia na stres, wytężonej pracy fizycznej i psychicznej. Składniki leku korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego (magnez, witamina B6) i dodają energii.

Olimp gold lecytyna – preparat zawierający lecytynę. Lecytyna to jedna z najbardziej wszechstronnych substancji żywieniowych oddziałujących na organizm człowieka. Lecytynę powinny zażywać osoby obciążone dużym wysiłkiem fizycznym i umysłowym, narażone na ciągły stres, uczące się, a także osoby w wieku podeszłym.

Deprim – preparat homeopatyczny z dziurawca. Należy go stosować przy łagodnych do umiarkowanych stanów depresyjnych z towarzyszącymi im objawami, takimi jak: przygnębienie, apatia, zmniejszona aktywność, neurowegetatywne zaburzenia okresu menopauzy, chwiejność nastroju towarzysząca zmianom pogody.

Kalms -  jest preparatem roślinnym (chmiel i waleriana) o działaniu uspokajającym. Działa pomocniczo w leczeniu nerwic wegetatywnych, stanów pobudzenia.

UWAGA! Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: