WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości ciekawostki DOMOWE SPOSOBY na ZAPALENIE UCHA. Jak leczyć zapalenie ucha?

DOMOWE SPOSOBY na ZAPALENIE UCHA. Jak leczyć zapalenie ucha?

09.12.2012, godz. 15:20

Zapalenia ucha to wyjątkowo bolesna choroba. Najczęściej jest powikłaniem po niewyleczonej infekcji wirusowej, bakteryjnej lub grzybicznej. Zwykle przy leczeniu zapalenia ucha laryngolog podaje antybiotyki i leki przeciwbólowe. Równie skuteczne są domowe sposoby walki z ostrym bólem ucha.

Oliwa z oliwek lub oliwka dla niemowląt

W przypadku, gdy ból ucha spowodowany jest nagromadzeniem się woskowiny (jest to tzw. korek woskowinowy uciskający wnętrze ucha) trzeba ją rozrzedzić. Do tego celu wykorzystaj oliwkę dla niemowląt lub oliwę z oliwek, podgrzewając łyżeczkę do temperatury ciała. Zaaplikuj do ucha 3-5 kropel i po około 2 minutach wyciągnij woskowinę skrawkiem chusteczki lub ręcznika. Wyciągnięcie woskowiny ułatwi masowanie miejsca tuż za małżowiną uszną. Podczas masowania otwieraj i zamykaj usta. Olej nawilży ucho i pomoże zwalczyć świąd oraz infekcję.

Czosnek na ból ucha

Czosnek działa jak naturalny antybiotyk, dlatego warto po niego sięgnąć przy walce z zapaleniem ucha i towarzyszącym mu ostrym bólem. Wyciśnij sok z jednego ząbku czosnku i wpuść do bolącego ucha.

Leczenie zapalenia uch - sok z cytryny lub imbiru

Wyciśnij sok ze świeżej cytryny lub imbiru i wkropl kilka kropel do ucha. Cytryna i imbir działają przeciwzapalnie i pozwolą szybko uporać się ze stanem zapalnym ucha.

Ostre przyprawy

Dodawaj je do potraw. Ostre przyprawy oczyszczą kanaliki i dodatkowo zadziałają bakteriobójczo.

Liście garanium

Zawiń świeży listek geranium i włóż do ucha. Ból powinien szybko minąć.

Ciepłe okłady na ucho

Przy zapaleniu ucha ciepłe okłady działają rozgrzewająco i przeciwbólowo. Termofor lub butelkę z ciepłą wodą owiniętą ręcznikiem użyj jako poduszki. Połóż na niej głowę od strony bolącego ucha i poczekaj aż ból zacznie przechodzić.

Suszarka na ból ucha

Ustaw na suszarce ciepły strumień powietrza i skieruj go w stronę małżowiny z odległości 20-30 cm. Ciepłe powietrze przedostające się do ucha złagodzi ból. Dmuchaj powietrzem nie dłużej niż przez 5 minut.

Zapalenia ucha nie można bagatelizować. Niewyleczone lub źle leczone może prowadzić do zapalenia płuc i zapalenia opon mózgowych. Zatem gdy ból nie ustępuje, a wręcz nasila się należy niezwłocznie udać się do laryngologa, który przepisze odpowiednie antybiotyki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: