WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości ciekawostki ​Jak ściągnąć simlocka z telefonu? Jak zdjąć - DARMOWE PROGRAMY DO USUWANIA SIMLOCKA

​Jak ściągnąć simlocka z telefonu? Jak zdjąć - DARMOWE PROGRAMY DO USUWANIA SIMLOCKA

12.04.2013, godz. 16:02

Jak ściągnąć simlocka z telefonu? Usuwanie simlocka z telefonu można wykonać samemu. Wystarczy zastosować odpowiedni program lub użyć właściwego kodu. Jak za darmo usunąć simlocka z telefonu? Jak zdjąć simlocka z telefonu? Jakich darmowych programów użyć? Oto najlepsze sposoby.

​Jak ściągnąć simlocka - radzimy. Simlock to blokada telefonu komórkowego założona przez operatora, u którego został zakupiony, po to, by telefon działa wyłącznie w jego sieci. Blokada SIM dotyczy telefonów kupionych w salonach operatorów sieci, którzy sprzedają telefony taniej niż cena rynkowa aparatu (najczęściej w ofercie za 1 zł) a telefon jest stopniowo spłacany w abonamencie. Tańszy zakup telefonu wiąże się jednak z "przywiązaniem" aparatu do sieci, w której został zakupiony. W tym celu operator zakłada w telefonie blokadę SIM. Aby móc korzystać z usług innego operatora, powinniśmy zdjąć simlocka z telefonu. Usunięcie simlocka przydaje się także podczas dłuższych wyjazdów zagranicznych. Bardziej opłaca się skorzystać z dowolnej usługi prepaid niż z roamingu.

Jak za darmo usunąć simlocka? Usuwanie simlocka nie jest już dziś tak trudne jak jeszcze kilka lat temu. W większości przypadków można zrobić to samemu, bez konieczności wizyty w komisie. Aby usunąć simlocka samodzielnie należy wygenerować kod i wpisać go do swojego telefonu. W tym celu należy wejść na dowolną stronę internetową, która oferuje zdejmowanie simlocka za pomocą kodów. Darmowe usuwanie simlocka z telefonu oferuje np. strona portal24h.pl, gdzie znajdziemy program ściągający simlocka o nazwie WorldUnlock Codes Calculator v4.4. Można także wypróbować program do darmowego usuwania simlocka Ultimate Calculator v.1.0. Postępując zgodnie z instrukcją ściągniesz simlocka z telefonu szybko i za darmo.

W większości serwisów za kod zdejmujący simlocka należy jednak zapłacić. Warto pamiętać, że niektóre sieci pozwalają swoim klientom usunąć simlocka np. po upływie roku od podpisania umowy. Zazwyczaj można to zrobić w centrum serwisowym lub za pomocą specjalnego kodu. Warto pamiętać, że usuwanie simlocka na własną rękę wiąże się z utratą gwarancji.

Jak inaczej usunąć simlocka za darmo? Jeśli nie mamy ochoty instalować na komputerze odpowiedniego programu z sieci, możemy ściągnąć simlocka on-line, korzystając ze strony http://anakin.us/simlock/. Należy wypełnić formularz i wpisać do komórki pierwszy wygenerowany przez stronę kod. Kody przeznaczane są tylko dla modeli Nokii.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: