WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości ciekawostki Jak wychować mordercę. Nowy serial CBS Reality

Jak wychować mordercę. Nowy serial CBS Reality

18.09.2016, godz. 00:00
Jak wychować mordercę. Nowy serial CBS Reality
Fred i Rose West foto: Materiały prasowe

Czy matki morderców są odpowiedzialne za wynaturzenia swoich synów? Odpowiedzi na to pytanie szuka Donal MacIntyre, dziennikarz kryminalny i profesor wizytujący kryminologii z Uniwersytetu w Birmingham. Jego ustalenia zobaczymy w serialu dokumentalnym „Matki morderców”(CBS Reality) już od 19 września.

Jedna z  cenionych ekspertek do spraw kryminologii, dr Elizabeth Yardley, dowodzi, że największy wpływ na przyszłych morderców ma ich dzieciństwo, a dokładnie relacje z matką. Według jej teorii występują trzy typy zaburzonych kobiet: stosujące przemoc, kontrolujące oraz bierne. Takie matki mogą wychować przyszłych zabójców. Czy tak stało się także w przypadku dziesięciu okrutnych seryjnych morderców przedstawionych w programie? Twórcy serialu dokumentalnego „Matki morderców” przyglądają się życiu i dzieciństwu każdego z psychopatów. Pokazują ich zaburzone relacje z matkami i ujawniają nowe, zdumiewające dowody.

Podobne biografie

Wspólnym mianownikiem wszystkich historii pokazanych w serii „Matki morderców” są wypaczone i nienaturalne relacje z matkami. Matka amerykańskiego seryjnego zabójcy i nekrofila Eda Kempera była agresywną alkoholiczką, znęcającą się nad nim psychicznie i zmuszającą go do spania w piwnicy. Uważała, że mógłby zgwałcić swoją siostrę. Fred West, oskarżony o zamordowanie kilkunastu kobiet i dziewcząt, był molestowany seksualnie przez swoją matkę od czasu, gdy skończył 12 lat. Harold Shipman musiał spać z matką w jednym łóżku. Zabił ją zastrzykiem morfiny. Potem ten niepozorny internista spod Manchesteru zabił w podobny sposób przynajmniej 250 osób. Nad polskimi seryjnymi mordercami - Leszkiem Pękalskim i Joachimem Knychałą – znęcały się ich matki i babki. Pierwszy bał się kobiet i mordował, by zaspokajać swój niepohamowany popęd seksualny. Drugi zabijał, by wyładować kumulowaną przez lata złość i agresję. Największe obawy budzi to, że już w 2017 roku Leszek Pękalski może wyjść na wolność! Z powodu zaniedbań policji i niedostatecznego zabezpieczenia materiałów dowodowych, udowodniono mu tylko jedno morderstwo. Choć podejrzany było o popełnienie około 90 zbrodni, szybko odwołał swoje zeznania i skazano go na zaledwie 25 lat więzienia.

Wybitni eksperci

Komentatorami w programie są autorytety z dziedziny kryminologii, psychologii, seksuologii. Wśród nich pojawiają się Zbigniew Lew-Starowicz, psychiatra i psychoterapeuta oraz Justyna Kopińska, polska dziennikarka śledcza, laureatka nagrody European Press Prize.

Serial dokumentalny „Matki morderców” od 19 września w poniedziałki, wtorki i środy o 22.00 na CBS Reality.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: