WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości ciekawostki LEKI BEZ RECEPTY NA GRZYBICĘ POCHWY. Jakie leki na grzybicę możesz kupić w aptece?

LEKI BEZ RECEPTY NA GRZYBICĘ POCHWY. Jakie leki na grzybicę możesz kupić w aptece?

28.02.2013, godz. 00:55

Jakie leki bez recepty na grzybicę pochwy? Grzybica pochwy jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecych. Szacuje się, że 75% kobiet przynajmniej raz w życiu miało grzybicę. Nie leczona choroba niesie za sobą poważne konsekwencje szczególnie dla kobiet ciężarnych. Czy wiesz, że w aptekach są dostępne środki, które możesz kupić bez recepty na grzybicę pochwy? We wczesnym etapie choroby takie leki na pewno pomogą. Zobacz, jakie leki przyniosą ci ulgę?

 

Grzybica pochwy to choroba przenoszona drogą płciową, ale nie zawsze. Choroba wywołana jest drożdżakami (grzybami z grupy drożdżaków). Głównymi objawami przy grzybicy pochwy jest biała, gęsta wydzielina, podrażnienie i zaczerwienienie okolic intymnych. Jakie leki są bez recepty na grzybicę pochwy?

Dostępne leki bez recepty na grzybicę pochwy to głównie globulki dopochwowe oraz kremy. Jeśli infekcja ma ostry przebieg należy udać się do lekarza, który przepisze leki doustne.

Leki na grzybicę pochwy bez recepty

Clotrimazolum 1% krem – lek na w postaci kremu. Klotrimazol stosuje się w terapii grzybicy skóry wywołanej przez dermatofity, drożdżyc skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych oraz łupieżu pstrego.

Vagical Globulki Dopochwowe – homeopatyczny produkt leczniczy w postaci globulek dopochwowych. Zawiera nagietek lekarski, który ma właściwości łagodzące stany zapalne pochwy, infekcje, nadżerki narządów rodnych kobiet.

Betadine roztwór – lek w postaci płynu. Stosowany do dezynfekcji skóry i błon śluzowych. Betadine ma działanie odkażające, bakteriobójcze (głównie gronkowce, paciorkowce jak również prątki), przeciwpierwotniakowe, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe. Stosowany między innymi przy grzybicy pochwy i skóry.

Multi-Gyn ActiGel – lek w postaci żelu. Żel stosuje się zapobiegawczo w nawracających bakteryjnych zakażeniach pochwy i infekcjach na tle grzybiczym.

UWAGA! Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: