WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się 5 największych MITÓW o kobietach!

5 największych MITÓW o kobietach!

17.05.2017, godz. 12:00
kobieta, szczęśliwa kobieta, radość, szczęście, radosna kobieta
foto: EAST NEWS

Wokół kobiet krąży wiele mitów i stereotypów, według których są delikatne, brzydzą się przemocą i agresją, wszystkie marzą o ślubie i założeniu rodziny. Jak jest naprawdę? Oto 5 największych mitów o kobietach!

1. Kobiety są łagodne i delikatne - to nie jest zależne od płci, a od osobowości czy charakteru. Dla naukowców i psychologów nie jest już tajemnicą, że kobiety potrafią być równie agresywne i skłonne do przemocy, jak mężczyźni.

2. Ładne kobiety mają w życiu łatwiej - to bzdura! Często jest wręcz przeciwnie, bo więcej się od nich wymaga. Do tego w wielu sferach muszą walczyć z seksizmem i brakiem szacunku. Muszą też udowadniać, że są nie tylko ładne, ale i inteligentne. Wcale nie jest im łatwiej!

3. Kobiety wyznają "solidarność jajników" - to kolejny mit! Niestety, kobiety potrafią bezwzględnie "likwidować" konkurencję w życiu prywatnym i zawodowym, szerząc plotki i pomówienia.

4. Kobiety nie lubią seksu i wykręcają się "bólem głowy" - może tak się dzieje, gdy do mężczyzny nie dociera, że nie spełnia oczekiwań swojej kobiety? W przeciwnym wypadku nie ma żadnych naukowych twierdzeń, jakoby kobiety miały mniejszy temperament i musiały unikać zbliżeń. Wręcz przeciwnie! Jedynie wciąż jest akceptowane przeświadczenie, że kobieta nie powinna mieć dużych potrzeb seksualnych, żeby nie być uważaną za rozwiązłą.

5. Kobiety są lepszymi pracownicami, a mniej zarabiają od mężczyzn - pogląd ten coraz bardziej się zmienia. W wielu branżach kobiety są doceniane tak samo jak mężczyźni i mogą pochwalić się tak samo wysokimi pensjami.

Zobacz: 5 powodów, przez które zaradne kobiety kompletnie NIE RADZĄ sobie z mężczyznami

Przeczytaj też: 8 warunków, które musisz spełnić, żeby znaleźć MIŁOŚĆ!

Źródło: Agencja TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: