WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Bezpieczeństwo jest w rękach każdego z nas

Bezpieczeństwo jest w rękach każdego z nas

21.11.2016, godz. 00:00
Bezpieczeństwo jest w rękach każdego z nas
foto: Materiały prasowe

Nasz organizm w większości składa się z wody. Już niewielki niedobór prowadzi do rozdrażnienia, a utrata 10 procent jest groźna dla życia.

Dorosły człowiek potrzebuje 2–2,5 litra wody każdego dnia. Zapotrzebowanie na nią jest uzależnione m.in. od trybu życia, temperatury otoczenia czy stanu zdrowia. Zapotrzebowanie zwiększa się podczas upałów, przy dużym wysiłku fizycznym, w trakcie choroby.

Prosto z natury

Woda butelkowana może pochodzić wyłącznie z ujęć podziemnych, znajdujących się na terenach ekologicznie czystych i odpowiednio zabezpieczonych przed czynnikami zewnętrznymi. Nie może podlegać żadnej formie uzdatniania. Jej jakość zależy też od przechowywania. Wysoka lub bardzo niska temperatura, promienie słoneczne czy sąsiedztwo obcych, silnych zapachów mogą niekorzystnie zmienić walory wody. Nie powinniśmy też przechowywać żadnych obcych substancji w opakowaniach po żywności, gdyż spożywanie ich może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Wszystko zaczyna się od wody. Kto za tym stoi?

Joanna Meyer dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w firmie Żywiec Zdrój

Jej codzienność to dbanie o ludzi, którzy tworzą firmę, są jej sercem i mózgiem. Jest to zespół, który wierzy w to, co robi, i nie boi się o tym głośno mówić. Kim są ci ludzie? Czym się zajmują i dlaczego ich praca sprawia im taką przyjemność? Zobacz, co kryje się pod tajemniczymi nazwami ich stanowisk.

EDYTA KRYSIUK-KOWALCZYK, dyrektor ds. zapewnienia jakości i ochrony środowiska

To od niej rozpoczyna się społeczna odpowiedzialność marki Żywiec Zdrój. Bezpieczeństwo i jakość to dla firmy priorytety, dzięki temu nasze produkty, docierają do milionów Polaków od prawie 25 lat i cieszą się ich zaufaniem. Czerpiąc ze źródeł wysokiej jakości wodę, Żywiec Zdrój ze szczególną troską dba o środowisko naturalne. Dlatego funkcja Edyty łączy te dwa elementy. – Przyroda i jakość to moja pasja, mój poranek, mój dzień i mój wieczór. Kiedy podejmuję decyzję, zawsze myślę o naszym najmłodszym, najbardziej wrażliwym, najbardziej wymagającym konsumencie, wyobrażam sobie, co by powiedział lub co by pomyślał, pijąc nasz produkt. Nie interesuje mnie średnia czy ogół, liczy się ta jedna osoba – mówi Edyta. Jest odpowiedzialna za zapewnienie wysokiej jakości produktów na każdym etapie ich powstawania. Dba też, by butelkowanie odbywało się zgodnie z przyjętymi normami oraz z dbałością o ochronę środowiska. – Na co dzień realizujemy naszą misję, zgodnie z którą zachęcamy ludzi, by pili zdrowiej i jesteśmy po stronie natury – mówi Edyta. – Robimy to na wiele sposobów: poprzez racjonalne pozyskiwanie wody, redukcję śladu węglowego, opakowania w pełni nadające się do recyklingu, segregację odpadów w fabrykach i biurach oraz sadzenie drzew. Wierzymy, że każdy pracownik Żywiec Zdrój może sam wdrażać naszą misję – od odnawiania szlaków po segregację śmieci – podkreśla. Czasem żartuję, że nasze główne zadanie to po prostu „nie zepsuć" – czerpiąc wodę prosto ze źródła, nie naruszyć jej pierwotnej czystości i w takim stanie dostarczyć klientom w całej Polsce.

 

 

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: