WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Błędy po zabiegach w gabinecie medycyny estetycznej – pamiętaj, aby tego nie robić!

Błędy po zabiegach w gabinecie medycyny estetycznej – pamiętaj, aby tego nie robić!

13.10.2016, godz. 11:00
kobieta, uroda, pielęgnacja, demakijaż,
foto: Materiały prasowe

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej już nikogo nie dziwią ani nie szokują. Mało jednak mówi się o samej pielęgnacji już po. Jak dbać o skórę, żeby sobie nie zaszkodzić i cieszyć się pięknym efektem?

Zabiegi medycyny estetycznej są stosunkowo mało inwazyjne, ale skóra po nich często wymaga odpowiedniego traktowania. Jeśli o tym zapomnimy, efekty mogą być opłakane.

Unikaj słońca!

Wszyscy wiemy, że opalanie nie jest zdrowe, ale często zapominamy, że również na co dzień promienie słoneczne wywierają wpływ na naszą skórę. Dlatego odpowiednia ochrona skóry przed słońcem jest niezbędna, a tym bardziej po wszelkiego rodzaju zabiegach kosmetologicznych i medycyny estetycznej. W czasie rekonwalescencji, aby nie dopuść do powstawania przebarwień powinniśmy zrezygnować z opalania – także na solarium – oraz pamiętać o kremie z filtrem 50 SPF.

Nawilżaj i odżywiaj!

Skóra po zabiegach jest często odwodniona i sucha. W rezultacie przez kilka dni możemy odczuwać nieprzyjemne ściągnięcie i podrażnienie na twarzy. Trzeba pamiętać o kremie przyspieszającym regenerację skóry i zapewniającym odpowiedni poziom nawilżenia. Warto wybrać produkt specjalistyczny, np. REGEN CEUTIC marki Dermaceutic, który dzięki zawartości kwasu hialuronowego, kompleksowi peptydów i witamin E oraz C dodatkowo wygładzi i poprawi strukturę skóry. Pamiętaj, aby do rekonwalescencji używać preparatów specjalnie do tego przeznaczonych, które ochronią i odżywią szczególnie wrażliwą skórę, gdyż te, których używasz na co dzień, niekoniecznie sprostają temu trudnemu zadaniu.

Nie drap i nie dotykaj!

Nie zawsze twarz po zabiegu wygląda od razu idealnie. Czasem przez kilka dni trzeba pomęczyć się z drobnymi rankami i strupkami. I chociaż kusi, żeby szybciej się ich pozbyć, zdrapywanie jest absolutnie zakazane. Skóra musi się zregenerować, a usuwając strupki, możesz tylko zaszkodzić i narazić się na powstanie trwałych blizn i przebarwień. Jeśli chcesz przyśpieszyć proces gojenia się skóry, sięgnij lepiej po preparat, który ją głęboko odżywi i zregeneruje. Wybierając krem, szukaj tego, który w składzie będzie miał działającą przeciwzapalnie witaminę K i glikoproteiny stymulujące fibroblasty w procesie gojenia skóry, np. polecany po peelingach K CEUTIC.

Poczekaj z makijażem

Zaczerwienienie, siniaki, drobne ranki – makijaż łatwo może je zatuszować, ale nie warto się z nim śpieszyć. Jeśli w trakcie zabiegu doszło do naruszenia ciągłości naskórka, należy odczekać przynajmniej kilka godzin z wszelkimi działaniami, które mogą doprowadzić do podrażnienia, a nawet zakażenia. Na naszych pędzlach i gąbkach do makijażu jest mnóstwo bakterii – lepiej zatem skryć się do końca dnia w domu, niż narażać na przykre konsekwencje braku cierpliwości.

Suchaj lekarza

Zabiegi medycyny estetycznej mogą przynieść wspaniałe efekty – musimy tylko pamiętać, że nie zależą one jedynie od umiejętności lekarza, ale także od tego, czy będziemy słuchać zaleceń dotyczących pielęgnacji pozabiegowej. Warto w tej kwestii do końca zaufać specjalistom.

Zobacz: Czy można samodzielne wstrzykiwać kwas hialuronowy?

Przeczytaj też: Chcesz mieć piękne usta? Znamy na to sposób!

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: