WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Choroby celebrytów. Hemoroidy symbolu SEKSU i opryszczka narządów rodnych gwiazdu POPU!

Choroby celebrytów. Hemoroidy symbolu SEKSU i opryszczka narządów rodnych gwiazdu POPU!

27.04.2017, godz. 10:40
Choroby celebrytów
foto:

Chociaż mają miliony i mogą przebierać w najlepszych specjalistach, sławni i bogaci, tak jak my, mają problemy ze zdrowiem.

- Jestem nosicielem wirusa HIV - to wyznanie Charliego Sheena w 2015 roku wstrząsnęło światem. Zdawało się przecież, że słynącemu z rozrywkowego stylu życia gwiazdorowi "Dwóch i pół" wszystko uchodzi na sucho! Ale uzależniony nie tylko od kokainy, ale też od seksu aktor w końcu się doigrał. Jak wspominał, zaczęło się od bólu głowy i początkowo podejrzewał u siebie raka mózgu. Ale diagnoza nie pozostawiła wątpliwości. Sheen twierdzi, że wystarczyły dwa przypadki uprawiania seksu bez zabezpieczenia, by zaraził się HIV. Zanim wyznał prawdę o chorobie, ukrywał ją przez cztery lata. Również Michael J. Fox, inny gwiazdor zmagający się z nieuleczalnym schorzeniem, długo nie ujawniał prawdy o swoim zdrowiu. Chorobę Parkinsona wykryto u Marty'ego z "Powrotu do przeszłości", gdy miał 30 lat. O swoim problemie opowiedział dopiero jako 38-latek, w 1999 roku. Nie załamał się i nie tylko nie przerwał kariery, ale podjął działania na rzecz znalezienia leku na parkinsona i dostał za to nawet doktorat. W wywiadzie dla "Rolling Stone" stwierdził, że dzięki chorobie zdobył wiele doświadczeń i wcale nie jest pewien, czy gdyby mógł, to chciałby w jednej chwili wyzdrowieć!

Mają Oscary, nie mają zdrowia

Artystą, o którego chorobie zrobiło się niedawno głośno, jest 72-letni dziś Eric Clapton. W latach 60. zdobył sławę jako genialny muzyk i kompozytor. Trudno wyobrazić sobie Claptona bez gitary w ręku, a tymczasem dopadła go choroba, która bardzo utrudnia grę na tym instrumencie - neuropatia obwodowa. Niedawno magazyn "Globe" opublikował nowe zdjęcia muzyka poruszającego się na wózku inwalidzkim. Na tę poważną chorobę układu nerwowego nie wynaleziono jak dotąd leku.

Żadne pieniądze nie są też w stanie kupić zdrowia Tomowi Hanksowi czy Halle Berry. Mało kto wie, że ci laureaci Oscara zmagają się z cukrzycą. Inny sławny aktor i laureat nagrody Akademii, Anthony Hopkins, cierpi z kolei na. schizofrenię. Leczy się farmakologicznie, ale od czasu do czasu słyszy głosy. Pogodził się już z tym i nauczył się funkcjonować z chorobą.

Czy Jackson się wybielił?

Doniesienia i plotki o chorobach nie zostają uciszone nawet po śmierci celebryty. Tak jest w przypadku Michaela Jacksona. Zmiany w kolorze jego skóry wywołały spekulacje o operacjach plastycznych polegających na "wybielaniu się". Przecież Jackson nie szczędził sobie niepotrzebnych zabiegów chirurgicznych, których w końcu stał się ofiarą. W 1993 roku chcąc przerwać plotki, autor "Thrillera" wyznał, że cierpi na bielactwo, ale nie wszyscy mu uwierzyli. Do dziś trwają spory o to, czy Jackson naprawdę był chory, czy po prostu chciał być biały.

Choroby gwiazd

HIV Charliego Sheena

Aktor początkowo o diagnozie powiedział tylko "zaufanym". Niestety, niektóre osoby z jego otoczenia domagały się zapłaty za milczenie. Sheen nie ukrywa, że im zapłacił

Cukrzyca Halle Berry

Chorobę zdiagnozowano u niej, gdy miała 19 lat. Aktorka twierdzi, że cukrzycy zawdzięcza zdrowy styl życia

Parkinson Michaela J. Foxa

W 1990 r. aktor obudził się w apartamencie hotelowym. Poprzedniego dnia mocno imprezował, męczył go kac. Z niepokojem obserwował mały palec u lewej ręki, który dziwnie drżał i się wykrzywiał. Krótko potem Fox poznał diagnozę

Neuropatia obwodowa Erica Claptona

- Trudno jest mi grać na gitarze i pogodziłem się z tym, że sytuacja już się nie poprawi - wyznał Eric Clapton w wywiadzie dla "Classic Rock Magazine"

autor: Zofia Dąbrowska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: