WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Ciuchy dla grubasów

Ciuchy dla grubasów

08.07.2008, godz. 02:00
Ciuchy dla grubasów
foto: Brak agencji
W Warszawie powstał pierwszy sklep z odzieżą dla baaardzo puszystych panów. Znajdą tu rozmiary od L do, uwaga, 8XL. To spełnienie marzeń dla obszernych dżentelmenów, którzy do tej pory czuli się dyskryminowani.

- Panowie znajdą tu wszystko, czego dusza zapragnie. Olbrzymie slipki w rozmiarze 7XL, kurtki przeciwdeszczowe, wygodne bawełniane koszulki i specjalne spodnie z podkrojem na obszerny mięsień piwny - opowiada z uśmiechem Maja Dzisiewicz (56 l.), właścicielka sklepu Maxi Moda przy Leszczyńskiej 12, która od 3 lat ubiera puszyste panie, a teraz postanowiła się wziąć za facetów.

I dobrze zrobiła, bo okrągli mężczyźni mają ogromny problem ze znalezieniem ubrań w swoim rozmiarze.

- Ja do zwykłych sklepów czy supermarketów w ogóle nie wchodzę, bo i tak wiem, że nic nie znajdę. Tam niby jest XL, ale mnie to najwyżej wejdzie na jedną nogę - mówi Mirosław Woźniak (53 l.) - 195 cm wzrostu, 135 kg wagi i 100 cm w obwodzie. Jego rozmiar to 4XL. - Jak już znajdę koszulkę w moim rozmiarze, to kupuję 10 sztuk, na zapas. Tylko potem ludzie myślą, że wciąż chodzę w tej samej. - Dlatego taki sklep to dla mnie błogosławieństwo, zwłaszcza że są tu modne i dobrze skrojone rzeczy - dodaje.

Pani Maja ma specjalne narzędzia do mierzenia dużych ludzi. - Krawiecki przymiar ma 150 cm długości, a u mnie jest dwumetrowy. Dzięki temu klienci nie czują się skrępowani - dodaje. Oprócz odzieży dostaniemy tu takie rarytasy, jak ogromne ręczniki, paski do 1,80 cm w obwodzie i ogromne szlafroki.

Rudi Schuberth (55 l.), znany polski piosenkarz, właściciel pokaźnych kształtów, popiera taką inicjatywę.

- Sam mam problem ze znalezieniem dla siebie dobrych ubrań. Grubasy są po prostu w naszym kraju dyskryminowane. Wszystkie ciuchy szyte są jak na jakieś suche patyki. A z ludźmi jak z drzewami, są grube, chude, wysokie i niskie. Nie ma się czego wstydzić, przecież nasze społeczeństwo nie należy do najchudszych - twierdzi artysta. - Dlatego dobrze, że powstaje coraz więcej takich sklepów w Polsce, zwłaszcza dla panów, bo grubaski mają już trochę towarów na rynku.

tagi: moda
autor: Sylwia Szwed zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: