WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Czerwone balony przypominają nam o chorych na DMD

Czerwone balony przypominają nam o chorych na DMD

07.09.2016, godz. 10:21
lekarz
foto: EAST NEWS

Dzisiaj tj. 7 września w ramach Światowego Dnia Dystrofii Mięśniowej Duchenne'a (DMD) jednocześnie w Warszawie jak i w Gdańsku pacjenci cierpiący na okrutną i rzadką chorobę wraz ze swoimi opiekunami będą rozdawać czerwone balony uświadamiające o jej istnieniu i niosące nadzieję na lepsze jutro.

Organizatorem akcji jest Fundacja "Parent Project Muscular Dystrophy", łącząca pacjentów chorujących na różne rodzaje dystrofii (zanik mięśni) oraz ich bliskich.
Tegoroczna inicjatywa ma za zadanie zwrócić naszą uwagę na dramat całych rodzin, w których dorasta dziecko chore na DMD.

Genetyczna choroba Duchenne'a dotyka 1 na 3500 nowonarodzonych chłopców (sporadycznie dziewczynki) na świecie. Przeciętny czas życia pacjentów z DMD to nie więcej niż 25-30 lat.

Niestety nie ma możliwości wyleczenia tej choroby. W niektórych przypadkach można zastosować terapię, która powstrzyma jej rozwój, a nawet pozwoli powrócić do sprawności ruchowej. Miejmy nadzieję, że będzie również dostępna dla polskich pacjentów.

W Warszawie balony nadziei będą rozdawane pod Kolumną Zygmunta około godz. 17.00, godzinę później wolontariusze z Gdańska będą rozdawać czerwone balony w centrum miasta. Nie odwracajmy wzroku! Pamiętajmy o nich i dzieciach, których dramatyczny los symbolizują.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: