WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Czym i jak golić miejsca intymne? Jak uniknąć podrażnień?

Czym i jak golić miejsca intymne? Jak uniknąć podrażnień?

23.06.2013, godz. 00:51

Zbliża się lato i każda z nas chciałaby wskoczyć w bikini. Niestety pojawia się problem w postaci włosków - bardzo często po goleniu pozostaje nam czerwona wysypka. Skóra jest podrażniona i brzydko wygląda. Ciągłe golenie nie poprawia jej stanu... Jak zatem uniknąć podrażnień? Podpowiadamy!

Podczas lata skóra w okolicy miejsc intymnych jest wyjątkowo podatna na podrażnienia. Nie dość, że podrażniamy skórę ciągłym goleniem, to wystawianie jej na działanie słońca nie przyśpiesza procesu regeneracji. Włoski szybko odrastają, są ciemne i widoczne - dlatego niemal codziennie, zwłaszcza podczas wakacji na wodą, sięgamy po maszynkę. Jest jednak kilka sposobów, które mogą nam pomóc...

W jaki sposób golić miejsca intymne?

Włosy w miejscach intymnych gól maszynką zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Kiedy golisz pod włos – łatwiej podrażnić skórę i zaciąć się. Pamiętaj, że zacięcia oraz golenie pod włos sprzyjają podrażnieniom. Wtedy skóra wysusza się, często swędzi, może pojawić się wysypka. Łatwiej wtedy o wrastanie włosków - a jak wrosną, trzeba usuwać je pęsetą. W przypadku wrastających włosków uważaj na ropne krostki. Nie wolno ich golić!

Aby uniknąć podrażnień często nawilżaj wygolone miejsca. Pamiętaj także, że jeśli zatniesz się podczas golenia przestrzeni między pośladkami, łatwo o podrażnienia. Jeśli będzie męczyło cię uporczywe swędzenie w tych okolicach, lepiej skonsultować się z lekarzem. Lekarz rodzinny powinien poradzić, jakim kremem smarować podrażnione miejsce. Procto-Glyvenol to krem, który łagodzi podrażnienia odbytu. Możesz go kupić w aptece bez recepty. Jeśli włoski uporczywie wrastają - stosuj częste peelingi drobnoziarniste. Usuną one martwy naskórek i pomogą włoskom wydostawać się na powierzchnię skóry.

SPRAWDŹ TAKŻE: Golenie nóg u dziewczyn

Jaką maszynką golić miejsca intymne?

Do golenia miejsc intymnych najlepiej wybrać maszynkę z maksymalnie dużą liczbą ostrzy. Dzięki temu zgolisz włosy łatwiej, nie będziesz musiała powtarzać przesuwania maszynki w tym samym miejscu kilka razy.Warto, by maszynka, której używasz miała pasek nawilżający. Miejsca intymne należy golić ostrą maszynką! Tępą maszynkę mocniej przyciskasz do skóry, łatwiej się nią zaciąć i podrażnić.  Dobrze także, gdy do golenia miejsc intymnych masz osobną maszynkę. Nie powinnaś używać tej samej maszynki do golenia pach, nóg i bikini!

A może depilacja?

Depilacja powoli Ci pozbyć się niechcianych włosków na dłużej. Niestety prawda jest taka, że po depilacji łatwiej o wrastające włoski. Często pojawia się także wysypka. Najlepiej na "pierwszy raz" udać się do kosmetyczki. Zerwie ona plastry z woskiem fachowo, poradzi, w jaki sposób dbać o bikini. Depilacja jest bolesna, ale pozwala cieszyć się spokojem na dłużej. Polecamy ją przed wyjazdami wakacyjnymi.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: