WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Dieta DASH uznana przez naukowców za najlepszy plan odżywiania! Na czym polega?

Dieta DASH uznana przez naukowców za najlepszy plan odżywiania! Na czym polega?

23.01.2017, godz. 13:00
Dieta, warzywa
foto: thinkstockphotos.com

Już po raz siódmy naukowcy okrzyknęli dietę DASH mianem najlepszego planu odżywiania. Dieta ta nie tylko pozwala schudnąć, ale także zdrowo się odżywiać. Poprawia jakość życia, pomaga utrzymać sprawność fizyczną, zapobiega chorobom serca oraz cukrzycy.

Dieta DASH nie jest tak popularna jak dieta paleo czy Dukana, a okazuje się, że jest najlepsza! Naukowcy już po raz siódmy zdecydowali, że dieta DASH to najlepszy plan odżywiania, który nie tylko pomaga dbać o sylwetkę, ale także świetnie wpływa na zdrowie. Dieta ta zapobiega chorobom serca i cukrzycy. Stabilizuje ciśnienie krwi, pomaga utrzymać sprawność fizyczną. Dieta DASH jest bardzo podobna do diety śródziemnomorskiej, która jest uznawana za jedną z najzdrowszych. - Myślę, że przestrzegając diety DASH, zyskamy nie tylko jeżeli mamy problemy z wysokim ciśnieniem. Badania wskazują, że zmniejsza ona stany zapalne, pomaga przeciwdziałać udarom i chorobom serca. Ponadto pomaga obniżać cholesterol i sprawdza się podczas zaburzenia gospodarki glukozy - powiedziała dietetyk Urszula Somow w programie Wstajesz i Weekend.

Na czym dokładnie polega dieta DASH? Przede wszystkim należy jeść jak najwięcej produktów naturalnych, mało przetworzonych. Warzywa i owoce są podstawą w tej diecie. Należy jeść też orzechy i strączki. Trzeba też stawiać na rośliny strączkowe - soczewicę, fasolę. Należy także zmniejszyć spożycie mięsa. Tłuszcz zwierzęcy zamienić na roślinny. Założeniem diety jest również spożycie 2 litrów płynów dziennie.

Zobacz: 5 rzeczy, które MUSISZ wyeliminować z diety, aby schudnąć

Przeczytaj też: 3 sposoby na wyszczuplenie konkretnych partii ciała

Źródło: Julia Tryzno
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: