WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 - JĘZYK OBCY 25.04.2014. Gimnazjaliści NAJCZĘŚCIEJ wybierają ANGIELSKI. Test z ANGIELSKIEGO - co będzie: GRAMATYKA, ROZUMIENIE ze SŁUCHU

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 - JĘZYK OBCY 25.04.2014. Gimnazjaliści NAJCZĘŚCIEJ wybierają ANGIELSKI. Test z ANGIELSKIEGO - co będzie: GRAMATYKA, ROZUMIENIE ze SŁUCHU

12.04.2014, godz. 14:00
Egzamin gimnazjalny, matura, test
foto: Super Express

Egzamin gimnazjalny 2014 z języka obcego odbędzie się 25 kwietnia 2014. Uczniowie mają do wyboru 7 języków na poziomach podstawowym i rozszerzonym. Są jednak restrykcje, co do wyboru. Otóż należy uczyć się zdawanego języka w szkole.

Egzamin z języka obcego nowożytnego odbędzie się 25 kwietnia 2014 roku.

W tej części testu gimnazjalista może wybrać jeden z siedmiu języków:

angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub włoski.

Język wybrany przez gimnazjalistę musi być tym, którego uczył się w gimnazjum jako przedmiotu obowiązkowego.

Egzamin gimnazjalny z języka obcego ma dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony. Każdy gimnazjalista będzie miał obowiązek przystąpić do egzaminu na poziomie podstawowym, sprawdzającego spełnianie wymagań ustalonych w podstawie programowej. Egzamin na poziomie rozszerzonym będzie obowiązkowy tylko dla uczniów, którzy w gimnazjum kontynuowali naukę języka rozpoczętą w szkole podstawowej. Prawo przystąpienia do niego będzie miał natomiast uczeń, który dobrze poznał język obcy poza szkołą.

Test z ANGIELSKIEGO - co będzie?

Na egzaminie gimnazjalnym 2014 z języka angielskiego znajdą się podstawowe zagadnienia ze znajomości języka obcego. Będzie gramatyka, czytanie ze zrozumieniem, uzupełnianie luk w tekście, rozumienie ze słuchu oraz pisanie własnej wypowiedzi.

Zobacz: Egzamin gimnazjalny. Zobacz harmonogram terminów dodatkowych!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: