WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Egzamin gimnazjalny 2017 język polski. Mamy ARKUSZE i ODPOWIEDZI! RELACJA NA ŻYWO

Egzamin gimnazjalny 2017 język polski. Mamy ARKUSZE i ODPOWIEDZI! RELACJA NA ŻYWO

19.04.2017, godz. 15:10
Egzamin gimnazjalny, język polski ARKUSZE
foto: CKE

Egzamin gimnazjalny 2017 język polski. Już 19 kwietnia rozpocznie się egzamin gimnazjalny 2017 - uczniowie napiszą test z języka polskiego, historii oraz WOS-u. Jakie pytania pojawią się w arkuszach na egzaminie gimnazjalnym 2017 i kiedy pojawią się odpowiedzi? Pamiętajcie, że na SE.pl znajdziecie relację na żywo z egzaminu gimnazjalnego 2017 - u nas pojawią się testy wraz przykładowymi odpowiedziami. Podczas egzaminu gimnazjalnego 2017 będziemy również zbierać dla Was komentarze. Powodzenia!

Egzamin gimnazjalny 2017 język polski. 19 kwietnia to pierwszy dzień zmagań uczniów z egzaminem gimnazjalnym 2017 - gimnazjaliści rozwiążą wówczas testy z języka polskiego, historii oraz WOS-u. Co w tym roku znajdzie się na egzaminie gimnazjalnym i gdzie szukać odpowiedzi? W sieci krąży wiele arkuszy, ale pamiętajcie - wszystkie są fałszywe! Egzamin gimnazjalny zacznie się 19 kwietnia, gdy uczniowie napiszą najpierw część z historii i WOS-u - początek o godzinie 9. Z kolei o 11 zaczną rozwiązywać zadania z języka polskiego. Kolejne dni, czyli 20 i 21 kwietnia to egzamin gimnazjalny 2017 z matematyki, przedmiotów przyrodniczych i z języka obcego. Pamiętajcie, że wszystkie arkusze, zadania i odpowiedzi znajdziecie na SE.pl tuż po tym, gdy opublikuje je CKE. Na naszej stronie internetowej znajdziecie również relację oraz pierwsze komentarze z egzaminu gimnazjalnego 2017. Powodzenia!

KLIKNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

14.55 W naszej galerii umieściliśmy arkusze z egzaminu gimnazjalnego 2017 z języka polskiego. Cały czas aktualizujemy dla Was odpowiedzi.

Więcej tutaj: Egzamin gimnazjalny 2017. Język polski. ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI

13.20 Arkusze z WOSu i z historii możecie znaleźć poniżej. Cały czas aktualizujemy dla Was odpowiedzi.

Czytaj: Egzamin gimazjalny 2017 historia i WOS. WIEMY, CO BYŁO! [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

13.15 Arkusze z języka polskiego zostaną opublikowane na stronie CKE o godzinie 14. Tuż po tym znajdziecie je również na SE.pl razem z przykładowymi odpowiedziami.

12.55 Tu możecie znaleźć pierwsze komentarze po teście z języka polskiego:

Czytaj: Egzamin gimnazjalny 2017 język polski. Uczniowie dzielą się WRAŻENIAMI!

12.45 Pamiętajcie, że na SE.pl znajdziecie relację na żywo z 2. dnia egzaminu. Jutro gimnazjaliści zmierzą się z cześcią przyrodniczo-matematyczną.

12.20 Około godziny 12.30 uczniowie skończą pisać egzamin z języka polskiego. A już wkrótce na SE.pl znajdziecie arkusze oraz przykładowe odpowiedzi.

12.00 Część uczniów skończyła już pisać test. Gimnazjaliści musieli napisać rozprawkę na temat: Uzasadnij podając przykłady z literatury ze marzenia maja moc sprawcza.

Więcej tutaj: Egzamin gimnazjalny 2017. Języ polski. WIEMY, CO BYŁO W ARKUSZACH!

11.15 Czy tak było w Waszym przypadku?

11.00 Rozpoczął się egzamin gimnazjalny z języka polskiego. Uczniowie mają 90 minut na rozwiązanie zadań.

10.25 Wiemy już, co pojawiło się na teście z WOSu i z historii - zagadnienia, które się pojawiły, zebraliśmy dla Was tutaj:

Czytaj: Egzamin gimazjalny 2017 historia i WOS. WIEMY, CO BYŁO! [PYTANIA]

10.20 Już za czterdzieści minut rozpocznie się część humanistyczna z języka polskiego. Co pojawi się w arkuszach? Wśród uczniów panuje niemal 100-procentowe przekonanie, że będą musieli napisać rozprawkę.

9.50 Część uczniów skończyła już pisać testy. Jakie są ich wrażenia? Większość uważa, że testy były dość proste. Pierwsze komentarze zebraliśmy dla Was poniżej:

Czytaj: Egzamin gimnazjalny 2017. Pierwsze komentarze: jestem w dup** i to głębokiej!

9.40 W kilku szkołach doszło do awarii prądu. Egzamin nie został jednak przerwany - dyrektorzy zdecydowali przenieść uczniów do innych sal. Informacje o awarii otrzymało CKE, które organizuje egzaminy w Łodzi i w Jaworznie.

9.00 Rozpoczął się egzamin gimnazjalny 2017. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia!

8.40 Już za niecałe dwadzieścia minut rozpocznie się egzamin gimnazjalny 2017. Uczniowie napiszą test z WOSu oraz z historii. Na rozwiązanie zadań będą mieli godzinę.

8.25 Pamiętajcie, że na SE.pl znajdziecie pierwsze komentarze oraz arkusze wraz z przykładowymi odpwiedziami.

8.00 Do egzaminu została już niecała godzina. Sprawdźcie, czego nie można wnieść na testy.

Czytaj: Egzamin gimnazjalny 2017. Co możesz wziąć ze sobą?

7.35 Kciuki trzymają za uczniów związkowcy:


7.30 W sieci pojawiają się "przecieki" - pamiętajcie - to zwykłe oszustwo. Arkusze z egzaminu gimnazjalnego zostaną opublikowane na stronie CKE.

Tu możecie przeczytać więcej o oszustach.

Zobacz: Egzamin gimnazjalny 2017 przecieki. Wyciekły arkusze CKE! Uwaga na wielkie oszustwo

7.25 Do egzaminu przystąpi około 350 tysięcy uczniów. Co prawda egzaminu nie można nie zdać, ale jego wyniki mają bardzo wielki wpływ na przyszłość edukacji - dobry rezultat to przepustka do dobrej szkoły średniej.

7.10 Już za niespełna dwie godziny rozpocznie się egzamin gimnazjalny 2017.  Najpierw uczniowie rozwiążą test z WOSu i z historii.

21.50 Zamiast przygotowywać się do egzaminu uczniowie... oglądają mecz Real Madryt - Bayern Monachium, tak przynajmniej informują w Internecie. Z drugiej strony to dobrze, bo odpoczną i odstresują przed egzaminem.

19.00 Uczniowie zastanawiają się jakie lektury mogą pojawić się na egzaminie. Wśród lektur najczęściej pojawiających się na testach są "Dziady" Adama Mickiewicza, "Zemsta" Aleksandra Fredry, "Latarnik" Henryka Sienkiewicza i fragmenty "Krzyżaków".

17.40 A oto kilka uwag uczniów na temat egzaminu gimnazjalnego, którymi dzielą się na Twitterze: - Jak dla mnie, to ten egzamin praktycznie wcale nie odzwierciedla naszej wiedzy tylko umiejętność strzelania; uczylam sie troche na egzamin jutrzejszy, ff czytalam, ale juz dluzej nie moge, a kolejka nadal dluga;A nie zabieracie ze sobą legitymacji? Ja w zeszłym roku jak miałam egzamin to obowiązkowo trzeba było miec

17:00 W ramach przygotowań do jutrzejszego startu egzaminów gimnazjalnych, polecamy przypomnieć sobie, co można wziąć ze sobą na salę, a za co można zostać wyproszonym! Takie informacje znajdziecie tutaj.

16:00 Jeżeli ze stresu zapomnieliście, ile macie czasu na napisanie egzaminów, przypominamy. Zajrzyjcie tutaj!

15.00 Do egzaminu gimnazjalnego zostało już niewiele czasu. Warto sprawdzić, co pojawiło się na egzaminach gimnazjalnych w poprzednich latach. Arkusze możecie znaleźć poniżej:

Czytaj: Egzamin gimnazjalny 2016. Historia i WOS. ARKUSZE z poprzednich lat

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: