WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Explorado w Duisburgu

Explorado w Duisburgu

07.11.2016, godz. 00:00
Explorado w Duisburgu
foto: Materiały prasowe

Centrum nauki Explorado mieści się w samym środku portu rzecznego w Duisburgu. To kraina przygód, nauki i odkrywców. Na 3 tys. m2 powierzchni wystawienniczej i wśród 100 eksponatów rządzi hasło - „być mądrym jest fajnie".

Zapał odkrywcy dzieci mogą zaspokoić już w pierwszej sali tematycznej „Kod ciała" – obiektem badań jest tu... sam badacz! Podczas zabawy eksponatami , dzieci dowiadują się, jak cenne jest ich ciało i jak ważne jest poznanie własnych potrzeb. Przy torze sprinterskim, torze dzwoneczkowym i motopadzie czy podczas wspinaczki na górę dzieciaki testują umiejętności utrzymania równowagi, wyginania, biegania lub utrzymania napięcia ciała. Jest tutaj również statek zabaw, gdzie młodzi żeglarze mogą pobawić się w kapitana i dowiedzieć się przy okazji, do czego służą barki rzeczne.

Na dzieci powyżej 4. roku życia czeka olbrzymie drzewo sięgające od parteru budynku aż do sali „Blisko natury", po którym można się wspaniale wspinać. Na wykopaliskach młodzi archeolodzy szukają prehistorycznych skarbów - szkieletu, miecza lub prastarego telefonu komórkowego. W „Świecie wody", podczas wyścigów żaglowców na otwartym zbiorniku wodnym testują, jak sprytnie statki te wykorzystują siłę wiatru. „Testerzy techniki" mogą wznosić mury, kłaść dachy, pobiegać z taczką lub wsiąść do małej koparki. W strefie ruchu drogowego z sąsiadującym z nią warsztatem można zdać egzamin na prawo jazdy. Do innych atrakcji należą teatr cieni, drzewo bębnowe, barka rzeczna, studio dźwiękowe i lina do balansowania. W „Miksie mediów" dzieci zdobywają ważne informacje z tej coraz bardziej obecnej w codziennym życiu dziedziny. Poza wieloma kreatywnymi eksponatami, zwraca się tu uwagę, aby krytycznie korzystać z nowych mediów społecznościowych, np. Facebook'a. „Uniwersytet dla dzieci" to seria spotkań, podczas których dzieci poznają w zrozumiały dla nich sposób specyfikę naukowego podejścia do badań.

Informacje praktyczne:
Explorado jest czynne przez cały rok.
Zamknięte jest w poniedziałki (poza okresem wakacyjnym i z wyjątkiem dni świątecznych).

Dojazd: najlepiej tanimi liniami na lotnisko w Dortmundzie. Bezpośrednie przeloty z Katowic, Krakowa, Wrocławia i Gdańska (www.dortmund-airport.de)

Szczegółowe informacje: www.explorado-duisburg.de/en

Więcej informacji o atrakcjach turystycznych Zagłębia Ruhry: www.ruhr-tourismus.de oraz całych Niemiec: www.germany.travel

 

.............

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: