WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Festiwal kultury przemysłowej ExtraSchicht

Festiwal kultury przemysłowej ExtraSchicht

07.11.2016, godz. 00:00
Festiwal kultury przemysłowej ExtraSchicht
foto:

ExtraSchicht to wielkie święto kultury przemysłowej, które odbywa się co roku począwszy od 2001 r. Impreza trwa tylko jedną noc – w ostatnią czerwcową sobotę - w 20 miastach Zagłębia Ruhry

Najbliższa odbędzie się 24 czerwca 2017 r.

Celem ExtraSchicht jest pokazanie przemiany przemysłowego charakteru Zagłębia Ruhry w teren związany z kulturą i sztuką, często bazującą na dziedzictwie industrialnym. Wydarzenie jest platformą współpracy dla ponad 200 partnerów i świetnym instrumentem marketingu dla poprzemysłowego regionu.

W tym, rzec można, bajecznym wydarzeniu biorą udział prawie wszystkie zabytki kultury przemysłowej. Wspaniale iluminowane kompleksy kopalniane, fabryki, sztolnie, huty, gazometry i hale przemysłowe stają się scenami streetartu, poezji, wystaw, happeningów, występów muzycznych i teatralnych. W tym roku festiwal odbywał się w 48 obiektach, które były miejscem ponad 500 imprez.

Warto wiedzieć, że bilet festiwalowy upoważnia do wstępu na wszystkie imprezy, do przejazdów komunikacją miejską oraz autobusami wahadłowymi kursującymi pomiędzy nimi.

Dojazd: najlepiej tanimi liniami na lotnisko w Dortmundzie. Bezpośrednie przeloty z Katowic, Krakowa, Wrocławia i Gdańska (www.dortmund-airport.de)
Szczegółowe informacje: www.extraschicht.de
Więcej informacji o atrakcjach turystycznych Zagłębia Ruhry: www.ruhr-tourismus.de oraz całych Niemiec: www.germany.travel

 

.............

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: