WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Festiwal Namiotów Ruhr w Bochum

Festiwal Namiotów Ruhr w Bochum

07.11.2016, godz. 00:00
Festiwal Namiotów Ruhr w Bochum
foto:

Jezioro Kemnader to tak naprawdę zalew rzeki Ruhry, który dla mieszkańców Bochum stanowi całoroczne miejsce rekreacji i sportu. Tu można pływać i żeglować, tu nad brzegiem rozsiadły się ośrodki treningowe kilku dyscyplin sportowych, m.in. znane centrum triatlonu a raz do roku, na przełomie sierpnia i września, brzeg Kemnader See zamienia się w wielkie miasto namiotów.

Pod białym płótnem czterech wielkich i kilkudziesięciu mniejszych namiotów odbywa się Zeltfestival Ruhr. Na powierzchni przeszło 25 000 m2 pierwszeństwo ma sztuka - koncerty, kabarety, teatrzyki, magicy, wystawy, sklepiki. Do Bochum na Festiwal Namiotów („Zelt" to po niemiecku namiot), przyjeżdżają popularni artyści nie tylko z Niemiec, ale i z kilku sąsiednich krajów. Przez 17 dni (bo tyle trwa festiwal), jeden koncert goni drugi a widzów kuszą galerie malarstwa, rzeźby, wyrobów artystycznych i pokazy design'u.

Tego wszystkiego nie dałby rady zwiedzić człowiek głodny, ale głód nikomu tu nie grozi. Jest wręcz przeciwnie, wielu łakomczuchów przychodzi tu specjalnie po to, by dobrze się najeść. Bo festiwalowi sztuki towarzyszy festiwal gastronomii: francuskiej, hiszpańskiej, japońskiej i oczywiście westfalskiej. Możliwości porównań smaków jest zatem mnóstwo.

Na Zeltfestival specjalnie uprzywilejowane są dzieci. Każdego roku, a w tym impreza odbyła się po raz dziewiąty, przygotowywany jest dla nich specjalny program atrakcji. Jedną z największych jest „rynek smakołyków", po którym można buszować długo, bo ceny są skalkulowane na bardzo niskim poziomie.

Festiwal nad Kemnader See jest imprezą „na luzie", bardzo chętnie odwiedzaną przez rodziny z całego Zagłębia Ruhry. Kto zmęczy się chodzeniem wśród straganów i estrad pod namiotami, ten może usiąść nad brzegiem jeziora, urządzić tam piknik, albo zdrzemnąć się na kocu a potem pójść na kolejny koncert lub na piwo. Prawdziwy relaks...
Zapewne wielu nie może się już doczekać jubileuszowej, 10 edycji Festiwalu, która zapowiedziana jest na okres od 18 sierpnia do 3 września 2017.

Dojazd: najlepiej tanimi liniami na lotnisko w Dortmundzie. Bezpośrednie przeloty z Katowic, Krakowa, Wrocławia i Gdańska (www.dortmund-airport.de)
Szczegółowe informacje: www.zeltfestivalruhr.de
Więcej informacji o atrakcjach turystycznych Zagłębia Ruhry: www.ruhr-tourismus.de oraz całych Niemiec: www.germany.travel .

 

.............

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: