WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Festyn ludowy Cranger Kirmes w Herne

Festyn ludowy Cranger Kirmes w Herne

07.11.2016, godz. 00:00
Festyn ludowy Cranger Kirmes w Herne
foto:

Nikt nie wie dokładnie, kiedy w Cranger odbył się pierwszy targ koński. Podobno było to w XV wieku, około św. Wawrzyńca, czyli 10 sierpnia. Faktem jest, że targ rozrastał się z roku na rok, do handlarzy dołączali kuglarze, akrobaci, muzykanci i opowiadacze bajek. I tak targ koński przekształcił się w jeden z największych festiwali ludowych w Niemczech. Idealna alternatywa dla monachijskiego Oktoberfestu, bremeńskiego Freimarktu, Canstatter w Stuttgardzie czy Gäubodenvolksfest w Straubing. Ależ Niemcy lubią się bawić!

Cranger Kirme to dzisiaj dzielnica miasta Herne koło Bochum, która rozłożyła się nad kanałem Ren-Herne. Na tych terenach co roku w pierwszy piątek sierpnia odbywają się festiwalowe imprezy i trwają, bagatela, 10 dni. W miasteczku festiwalowym rozmieszczonym na 111 tys. metrów kwadratowych, znajdują się ogródki piwne, karuzele, strzelnice, wesołe miasteczko - oczywiście z 60 metrowym „diabelskim młynem", występy najróżniejszych artystów i wszelkie inne jarmarczne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci.

No i oczywiście stoiska z jedzeniem. Soczyste pieczenie, pachnące kiełbaski, kanapki rybne, pikantne frytki, chrupiące smażone ryby, włoskie makarony, pizze, żeby tylko wymienić niektóre z pyszności. Do tego wszelakie słodkości, od waty cukrowej przez piernikowe serca, różnorakie ciasta po prażone migdały. Równie bogata jest oferta napojów, od wyśmienitego piwa poczynając a potem soki owocowe świeżo wyciskane i kawy łącznie z aromatycznym cappuccino. I to wszystko w bardzo przystępnych cenach.

W przyszłym roku Cranger Kirmes w Herne zaprasza na 10 dniową zabawę w dniach od 4 do 13 sierpnia.


Dojazd: najlepiej tanimi liniami na lotnisko w Dortmundzie. Bezpośrednie przeloty z Katowic, Krakowa, Wrocławia i Gdańska (www.dortmund-airport.de)
Szczegółowe informacje: www.cranger-kirmes.de
Więcej informacji o atrakcjach turystycznych Zagłębia Ruhry: www.ruhr-tourismus.de oraz całych Niemiec: www.germany.travel

 

.............

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: