WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Gwiazdy w czarnych ubraniach popierają CZARNY PROTEST

Gwiazdy w czarnych ubraniach popierają CZARNY PROTEST

30.09.2016, godz. 15:00
Gwiazdy w czarnych ubraniach popierają CZARNY PROTEST
foto: instagram/facebook

Tłum gwiazd - aktorek, aktorów, modelek, celebrytek - popiera Czarny Protest. Znane gwiazdy występują w czarnych ubraniach na zdjęciach, by w ten sposób pokazać swój sprzeciw wobec ustawy antyaborcyjnej. Zobacz, które gwiazdy dołączyły do akcji.

Anja Rubik, Agnieszka Szulim, Zuzanna Bijoch, Nergal, Hanna Lis, Maciej Zakościelny, Ula Dębska i Aneta Zając, Anita Sokołowska, Maja Ostaszewska, Renata Kaczoruk czy Borys Szyc - te gwiazdy publikują w sieci zdjęcia w czarnych ubraniach i dodają hasztag #czarnyprotest. To wyraz poparcia dla akcji Czarny Protest, której uczestnicy sprzeciwiają się ustawie antyaborcyjnej. Gwiazdy zakładają czarne ubrania, które kojarzą się z żałobą, smutkiem. Wybierają proste, czarne t-shity, czarne bluzy, czarne sukienki. Ubrania są skromne, bo w tym jednym wypadku dla gwiazd nie liczy się metka, a przekaz. Mimo że znane gwiazdy walczą w imię swoich przekonań, akcja ta nie spodobała się Karolinie Korwin Piotrowskiej.

- Otóż nie zrobię sobie selfika w czerni, żeby zbierać lajki i czuć się dobrze. Jako ktoś, kto podpisał projekt ustawy obywatelskiej liberalizujący prawo aborcyjne, jako ktoś, kto zetknął się osobiście z polsko-katolickim ginekologicznym betonem i jako ktoś, kto był pod Sejmem i widział, mocno zdziwiony, stanowczo zbyt mało kobiet na podobno tak ważnej dla nich manifestacji (może inne siedziały na fejsie, nie wiem), mam dziką ochotę powiedzieć NIE selfikom w czerni – napisała dziennikarka na Facebooku.

A wy co sądzicie o akcji?

Zobacz: Gwiazdy, które wspierają Czarny Protest: "Moje ciało jest moim ciałem!"

Przeczytaj też: Krystyna Janda: według nowej ustawy już bym nie żyła!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: