WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Jak dbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich

Jak dbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich

23.06.2017, godz. 00:00
Jak dbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich
foto: SHUTTERSTOCK

Smartfon to nie tylko telefon. Dzięki niemu możesz się poczuć pewnie, bo jesteś stale w kontakcie z bliskimi. Teraz także możesz dzięki niemu zapewnić bezpieczeństwo sobie, swoim dzieciom i bliskim.

Sięgnij po usługę „Bezpieczna Rodzina" – jest prosta w obsłudze, każdy sobie z nią poradzi. Teraz może okazać się szczególnie przydatna – zaczynają się wakacje, a twoje dzieci i wnuki będą miały mnóstwo wolnego czasu. Opiekujesz się nimi na wakacjach, albo jesteś po prostu ciekaw, jak je spędzają. Choć starasz się, jak możesz, nie zapewnisz im atrakcji na każdy dzień. Poza tym dzieci potrzebują trochę swobody, nieskrępowanego kontaktu z rówieśnikami, spontanicznej zabawy. Jak im na to pozwolić i jednocześnie czuwać nad ich bezpieczeństwem? Wykorzystaj do tego przydatne funkcje, jakie możesz mieć w swoim telefonie komórkowym. Play daje do tego proste i gotowe rozwiązanie.

WIESZ, CO SIĘ DZIEJE Z TWOIMI BLISKIMI

Po pierwsze jesteś z nimi stale w kontakcie telefonicznym. Po drugie – Play daje ci także możliwość zainstalowania lokalizatora w telefonie. Zobaczysz na mapie miejsce pobytu swojego dziecka czy wnuka za każdym razem, gdy odczujesz taką potrzebę. Wystarczy jeden przycisk lub SMS. Twój smart fon pokaże ci dokładne miejsce pobytu twojego dziecka dzięki lokalizacji udostępnianej przez operatora. Usługa działa nie zależnie od tego, w jakiej sieci twoi bliscy mają telefon! Mało tego – możesz także stworzyć własne strefy bezpieczeństwa. Ta usługa będzie przydatna nie tylko w wakacje, ale także w trakcje roku szkolnego. Obawiasz się o swoje wnuki, gdy idą same do szkoły, na trening, na angielski... Nie zawsze możesz im towarzyszyć. Poza tym muszą być coraz bardziej samodzielne, bo jak poradzą sobie później w dorosłym życiu? Obawiasz się, o starszych rodziców, którzy za wszelką cenę chcą być samodzielni, ale zdrowie nie zawsze im na to pozwala... Aby zapewnić im ochronę, a sobie spokój, wyznaczasz strefy bezpieczeństwa np. szkoła, klub sportowy, szkoła języków obcych czy z myślą o rodzicach pobliskie centrum handlowe – zawsze gdy twój bliski wejdzie do danej strefy lub ją opuści, dostajesz powiadomienie na swój telefon.

SMARTFON MOŻE WEZWAĆ POMOC

Zdarzają się takie dni, że nie czujesz się najlepiej. Nie chcesz jednak martwić swoich bliskich, którzy są bardzo zabiegani. Nie chcesz sprawiać im kłopotu i sam idziesz po zakupy, czy załatwić ważną sprawę. A może obawiasz się o kogoś bliskiego, który ma taki problem? Usługa „Bezpieczna Rodzina" zadba o twój komfort za pośrednictwem przycisku S.O.S. Po naciśnięciu tego przycisku prośba o pomoc w ciągu trzech sekundtrafi do wszystkich wskazanych wcześniej osób! Otrzymają nie tylko wiadomośćz alarmem, ale także informację, gdzie osoba potrzebująca w tej chwili się znajduje. Aplikację możesz tak skonfigurować, by w chwili ataku choroby i naciśnięciu przycisku alarmowego, zostało odtworzone nagranie informujące o chorobie, o tym jak pomóc choremu, jakie leki bierze, gdzie można je znaleźć, numer telefonu do lekarza prowadzącego, grupę krwi i inne tego typu informacje. To niezwykle istotne, gdy chorujesz na serce lub na cukrzycę. Przycisk S.O.S. może uratować życie!

JAK BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU

Kupując telefon komórkowy, dostajesz od razu w pakiecie dostęp do internetu. Jest to bardzo pomocne i pozwala korzystać z różnych usług na co dzień. Jednak masz pewnie dużo obaw czy korzystanie z sieci w komórce jest bezpieczne. Nie martw się! Dzięki usłudze „Ochrona Internetu" w Play możesz być o to spokojny. Możesz bezpiecznie korzystać z internetu, o ile stosujesz się do kilku zasad. Pamiętaj, że jeśli nie zainstalujesz programu antywirusowego, odsłaniasz się przed złodziejami i oszustami. Mając jednak profesjonalny pakiet antywirusowy Play „Ochrona Internetu" nie musisz się ich obawiać – jesteś dobrze chroniony.

W skład pakietu „Ochrona Internetu" wchodzi program antywirusowy, który zabezpieczy twojego smartfona przed wirusami, końmi trojańskimi i oprogramowaniem szpiegującym. A także ochroni cię w czasie korzystania z przeglądarki – podczas zakupów w internecie, korzystania z bankowości internetowej, portali społecznościowych itd. Pakiet daje ci możliwość kontroli nad tym, jak twoje dzieci czy wnuki surfują po sieci. Dzięki aplikacji możesz zablokować im dostęp do treści dla dorosłych, przedstawiających przemoc, witryn hazardowych, sieci społecznościowych i innych stron. Możesz też decydować o tym, kiedy i jak długo najmłodsi mogą korzystać z internetu. Anty-złodziej, który również wchodzi w skład pakietu, zlokalizuje i zablokuje twój telefon, jeśli go zgubisz lub gdy ktoś ci go ukradnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź Salon Play

 


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: