WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Jak dbać o cerę zimą? Sposoby na pielęgnację skóry przy minusowych temperaturach

Jak dbać o cerę zimą? Sposoby na pielęgnację skóry przy minusowych temperaturach

03.11.2016, godz. 18:00
uroda, kobieta, pielęgnacja twarzy
foto: EAST NEWS

Zimą cera narażona jest na wiele niekorzystnych czynników. Kapryśna pogoda na zewnątrz czy przesuszone powietrze wewnątrz mają negatywny wpływ na skórę. Sprawdź, jak dbać o cerę zimą!

Sezon zimowy to nie jest dobry czas dla cery. Ogrzewanie w domu, klimatyzacja w biurach, a do tego minusowe temparatury i wiatr poza budynkami mają bardzo negatywny wpływ na skórę. To wszystko może sprawić, że cera stanie się problematyczna - pojawią się wypryski, rumień, popękają naczynka, skóra będzie napięta i szorstka. Na szczęście temu wszystkiemu można zaradzić dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Nie da się ukryć, że pielęgnacja skóry zimą powinna wyglądać inaczej niż latem. Sezon zimowy to moment, w którym zamieniamy lekkie kremy o żelowych konstystencjach na cięższe i bardziej kremowe. Produkty do pielęgnacji twarzy powinny być treściwe i bogate w składniki nawilżające i natłuszczające. Kremy mają chronić przed minusowymi temperaturami, powinny być blokadą przed odmrożeniami.

Właśnie dlatego warto do pielęgnacji wprowadzić oleje tłoczone na zimno, nierafinowane. Okazuje się, że te oleje mają bardzo korzystny wpływ na skórę zimą!

- W olejach tłoczonych na zimno jest cały potencjał, który znajduje się w roślinach, z których są one tłoczone. Znajdują się tam cenne organiczne witaminy, minerały oraz kwasy omega, które pielęgnują naszą skórą zwłaszcza teraz, kiedy jest zimno, kiedy nasza skóra narażona jest na stres związny z kapryśną pogodą na zewnątrz i z przesuszonym powietrzem wewnątrz - powiedziała Małgorzata Niedźwiecka, aromaterapeutka, w programie "Pytanie na śniadanie". - A te oleje tłoczone na zimno bardzo dobrze jest dodawać do kosmetyków, które mamy - podkreśliła.

Szczególnie warto wypróbować olej ze słodkich migdałów, który doskonale nadaje się do każdego typu skóry. Można go stosować także na skórę dzieci. Oleje tłoczone na zimno są idealne dla skór podrażnionych, atopowych i z problemami.

Zobacz: Seksowne krótkie fryzury. W pixie cut poczujesz się lepiej niż z długimi włosami

Źródło: TVP/x-news

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: