WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Jak kupować buty przez internet? Przeczytaj PORADNIK

Jak kupować buty przez internet? Przeczytaj PORADNIK

05.04.2017, godz. 14:00
buty
foto: Materiały prasowe

Zakupy przez internet dla wielu kobiet są już codziennością. W internetowych butikach można znaleźć każdy model wymarzonego obuwia w wielu kolorach, fasonach i rozmiarach. Przez internet można nawet kupić buty wykonane na zamówienie! Jeśli ty wciąż masz obawy przed zakupem butów w sklepie internetowym, to przeczytaj nasz poradnik!

Wiele kobiet wciąż ma opory przed zakupem butów przez internet. Kobiety obawiają się, że źle dobiorą rozmiar, buty nie będą pasować na stopy lub będą po prostu niewygodne. Zakup butów on-line wydaje się ryzykowny, ale jednak bez wątpienia ma zalety. Wybór modeli, kolorów, rozmiarów w sieci jest niemal nieograniczony. Poza tym w internecie nie jesteś skazana wyłącznie na te marki, które mają swoje butiki w twoim mieście. - Większość zamówień wciąż otrzymujemy od współpracujących z nami sklepów stacjonarnych, ale coraz częściej klientki kontaktują się z nami bezpośrednio, zamawiając buty ślubne lub taneczne przez internet. Nie muszą przy tym decydować się na takie konfiguracje butów, które zostały zaprezentowane na naszej stronie. Dla każdego modelu obuwia można indywidualnie dobrać materiał, kolor, obcas czy też podeszwę – zdradził Piotr Brożek, reprezentujący markę Sensatiano.

Jeśli obawiasz się, że kupując buty przez internet, źle wybierzesz rozmiar, to jest na to proste rozwiązanie. Wystarczy prawidłowo zmierzyć stopy. Podstawową kwestią jest bowiem to, by wybierając odpowiedni rozmiar obuwia, nie kierować się wyłącznie sklepową numeracją. Numery możesz potraktować pomocniczo, natomiast najważniejszy będzie indywidualny pomiar stopy, a właściwie stóp, bo zmierzyć należy obydwie. - Warto wiedzieć, że prawa i lewa stopa właściwie nigdy nie mają identycznych rozmiarów, a co gorsza, stopy zmieniają swoją objętość w zależności od pory dnia. Tak więc buty, które będą idealnie dopasowane rano, gdy nogi są wypoczęte, mogą być zbyt ciasne wieczorem, gdy nogi są opuchnięte i zmęczone. Dlatego w przypadku zakupu butów przez internet, pomiaru najlepiej dokonywać w godzinach popołudniowych, a nawet wieczornych – podpowiada przedstawiciel Sensatiano.

Jak mierzyć stopy?

Aby poprawnie zmierzyć długość stopy, stań całym ciężarem ciała na białej kartce papieru i obrysuj stopę. Następnie zmierz długość obrysu od pięty do najdłuższego palca (nie zawsze będzie to palec największy!). Jeśli wybranych butów nie zamierzasz zakładać na gołe stopy, także do pomiaru powinnaś założyć rajstopy lub skarpety. Jeśli posiadasz już buty idealnie dobrane do stóp, możesz też posłużyć się długością wewnętrznej wkładki. Zmierz ją, a w sklepie internetowym poproś o dopasowanie do tej długości odpowiedniego rozmiaru butów. Zazwyczaj przyjmuje się, że wkładka powinna być dłuższa od długości stopy (tej dłuższej) o 3-6 mm.

Jak dokładniej dopasować buty?

Jeśli jednak buty mają być dopasowane idealnie, a szczególnie, jeśli mają zostać wykonane na indywidualne zamówienie, wówczas sama długość nie wystarczy. Potrzebne będą także dodatkowe pomiary. Aby zmierzyć obwód stopy przez palce, całym ciężarem ciała stań na centymetrze krawieckim i zmierz obwód stopy od miejsca, w którym „wyrasta” mały palec do miejsca tzw. haluksa (kości przy dużym palcu). Aby zmierzyć obwód śródstopia, wykonaj analogiczny pomiar, ale tym razem centymetr umieść za haluksem, w miejscu, w którym stopa jest węższa. Wykonanie powyższych pomiarów w sposób prawidłowy powinno zagwarantować, że buty, które zamówisz przez internet będą dopasowane równie dobrze jak obuwie przymierzone w sklepie. Dzięki temu nie musisz już obawiać się dokonywania zakupów on-line.

Pamiętaj, że robiąc zakupy w internecie, masz prawo do zwrotu towaru lub wymiany. Miej jednak na uwadze fakt, że prawo to nie dotyczy butów wykonanych na zamówienie.

Zobacz: Ubierz się jak Sarah Jessica Parker! Oto pomysły na stylizacje

Przeczytaj też: Ubrania we wzory - jak je nosić? Oto pomysły na stylizacje

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: