WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Jak pozbyć się brzucha, czyli jak zlikwidować mięsień piwny (VIDEO!)

Jak pozbyć się brzucha, czyli jak zlikwidować mięsień piwny (VIDEO!)

05.04.2010, godz. 14:11
Piwo
foto: Brak agencji
Mięsień piwny to bardzo częsty atrybut miłośników piwa i wszelkich napojów z procentami. Wbrew pozorom mięsień piwny to wcale nie mięsień, a tłuszcz zalegający w obrębie brzucha.

Jego powstawanie jest związane z tym, że u mężczyzn nadmiar tkanki tłuszczowej odkłada się głównie w brzuchu, a nie, tak jak u kobiet, w bardziej sympatycznych miejscach – jak biodra czy pupa.
Posiadanie mięśnia piwnego nie jest dobre dla zdrowia, gdyż może w konsekwencji doprowadzić do wielu chorób, jak cukrzyca typu drugiego, nadciśnienie, miażdżyca... i to tylko niektóre ze schorzeń, którymi zagrożeni są brzuchaci panowie.

Przeczytaj koniecznie: Rosną im brzuchy (zdjęcia!)

By uniknąć mięśnia piwnego, musisz przede wszystkim racjonalnie się odżywiać. Jedz regularnie i częściej, ale w mniejszych porcjach. Ważne, by nigdy nie czuć głodu, bo to właśnie wtedy organizm zaczyna magazynować zbędny tłuszcz. Jeśli już masz ochotę na piwo, koniecznie unikaj tłustych przekąsek.

Dla panów, którzy chcą pozbyć się mięśnia piwnego, mamy jedno pocieszenie – jest Wam o to dużo łatwiej niż kobietom, które mają duże biodra. Wystarczy trochę odpowiednio dobranych ćwiczeń i przemyślana dieta, a brzuszek szybko zniknie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: