WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Jak pozbyć się wilgoci w domu

Jak pozbyć się wilgoci w domu

05.03.2012, godz. 02:00
Okno
foto: Brak agencji

Skąd się bierze wilgoć w mieszkaniu? Przyczyną jest najczęściej niesprawna wentylacja, a także zbyt szczelne okna i zaduch. Sprawdź, w jaki sposób możesz się uporać z nadmiarem wilgoci w domu.

Walkę z wilgocią zacznij od regularnego wietrzenia pomieszczeń. Okna zostaw otwarte przez kilkanaście minut. Następnie je zamknij, pomieszczenie nagrzej i znów je wywietrz. Tę czynność powtórz kilka razy w ciągu dnia.

OKNA FASADOWE - sprawdź parametry techniczne na Tuznajdziesz.pl>>>

Sprawdź przewody wentylacyjne. Dzięki sprawnej wentylacji pozbędziesz się nadmiaru pary, unikając tym samym wnikania jej w ściany.

Dogrzej mieszkanie. Nawet jeśli wyjeżdżasz, pozostaw włączone ogrzewanie, by nie dopuścić do wyziębienia. Na zimnych powierzchniach szybciej skrapla się para.

Nowoczesne okna z PCV utrzymują ciepło, izolują pomieszczenie od hałasu, ale jednocześnie utrudniają przepływ świeżego powietrza. Dlatego zawsze, gdy gotujesz lub zmywasz naczynia, otwieraj okno w kuchni lub w innych pomieszczeniach. Zostawiaj też otwarte drzwi wewnętrzne (szczególnie drzwi do łazienki). Dzięki temu zwiększa się cyrkulacja powietrza.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: