WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Jak się pozbyć cellulitu? Rewolucyjna teoria!

Jak się pozbyć cellulitu? Rewolucyjna teoria!

18.04.2017, godz. 12:00
kobieta, pośladki, pupa, cellulit
foto: EAST NEWS

Nie wiesz jak się pozbyć cellulitu? Specjalne kremy, diety, zabiegi w SPA czy masaże nie pomagają? Poznaj rewolucyjną teorię na temat cellulitu i sprawdź, jak możesz się go pozbyć raz na zawsze!

Cellulit, inaczej zwany pomarańczową skórką, to prawdziwe przekleństwo kobiet. Chyba nic tak nie irytuje, jak wgłębienia i nierówności na skórze, które niestety nie wyglądają estetycznie. Często uważa się, że cellulit posiadają wyłącznie krągłe, grubsze lub wręcz otyłe kobiety w starszym wieku po wielu ciążach. Nic bardziej mylnego! Cellulit nie wybiera i posiadają go nawet bardzo szczupłe i młode dziewczyny, które nigdy nie rodziły dzieci.

Oczywiście dla wielu jest to normalne i nic z tym nie robią, inne walczą wszelkimi możliwymi sposobami i metodami. W ofercie sklepów kosmetycznych nie brakuje bowiem mnóstwa kremów, które obiecują zwalczenie cellulitu. W SPA jest wiele ofert zabiegów, które obiecują to samo. Poradniki zachęcają do robienia masaży. Do tego pojawiają się diety cud, które rzekomo wspomogą w tej walce.

Czym jest cellulit i jak z nim walczyć?

Co się jednak okazuje? Te wszystkie sposoby na walkę z pomarańczową skórką do mit! Największy problem cellulitu tkwi w tym, że kobiety tak naprawdę nie wiedzą, czym on jest i w związku z tym nie wiedzą, jak z nim walczyć. Cellulit nie ma nic wspólnego z wagą, sposobem odżywiania czy stosowaniem kremów ujędrniających.

Czym więc naprawdę jest cellulit? To stan skóry, który spowodowany jest... zanikiem mięśni! Powstaje, gdy mięsień staje się słaby, wiotki i oddziela się od skóry. Wtedy nagromadzone tkanki tłuszczowe stają się widoczne. Istnieje więc tylko jeden sposób, który zwalczy cellulit... Musisz zacząć ćwiczyć! Tylko odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń pozwolą ci na ujędrnienie, pobudzenie i ukształtowanie mięśni. Dzięki temu cellulit zniknie raz na zawsze! Posiadasz aż 90 różnych mięśni od pasa w dół aż do kostek u stóp i wszystkie z nich musisz wprawić w ruch, żeby pozbyć się niechcianej pomarańczowej skórki. Takie ćwiczenia możesz wykonywać w domu. Idealne są do tego ćwiczenia Mel B, Ewy Chodakowskiej (Skalpel 1 i 2) czy trening Joeya Atlasa, który opracował specjalny program treningowy, zwalczający cellulit, zatytułowany The Tuth About cellulite.

Zobacz:Jak ćwiczą gwiazdy, żeby schudnąć? Poznaj ich ulubione ćwiczenia!

Przeczytaj też: Wiemy, jak gwiazdy dbają o swoje figury! Oto ich sposoby na szczupłe ciała

Źródło: Julia Tryzno
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: