WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Jak się ubrać do kościoła?

Jak się ubrać do kościoła?

18.11.2016, godz. 16:30
agata duda, andrzej duda
foto: EAST NEWS

W sobotę, 18 listopada, odbędzie się Intronizacja Jezusa na króla Polski. Jeśli z tej okazji idziesz do kościoła, dowiedz się, jak właściwie się ubrać. Dress code w tym miejscu jest bardzo istotny.

W sieci możesz znaleźć mnóstwo porad, dotyczących dress code’u na imprezach, weselach czy w pracy, ale co z kościołem? Dla wielu kobiet dobranie odpowiedniego stroju może stanowić nie lada wyzwanie! Z jednej strony niektórzy traktują wyjście do kościoła jak pokaz mody i wtedy możemy obserwować prawdziwą rewię najnowszych trendów! Z drugiej jednak strony niektórzy podchodzą do tematu bardzo casualowo i pojawiają się na mszy nawet w dresach. Jaki jest więc złoty środek i czy w kościele obowiązuje konkretny dress code?

Przede wszystkim należy znać podstawowe zasady - do kościoła nie można ubierać się jak do klubu nocnego, konieczne jest okazanie szacunku do miejsca i osób, które przychodzą się modlić oraz oddawać zadumie. Niewskazane są więc stroje krzykliwe czy zwracające uwagę. Zakazane są też jakiekolwiek ubrania, które odsłaniają nagie ciało. Kobiety powinny zakrywać ramiona, dekolt i nogi (dopuszczalna długość spódnic powinna sięgać kolan). Z kolei mężczyźni powinni zakładać długie spodnie. Oczywiście zasady te są istotne w letnio-wiosennym sezonie, problem znika w jesienno-zimowym. Istotna jest także wygoda. Często w czasie mszy trzeba stać przez długi czas, lepiej więc nie zakładać wysokich szpilek. Warto ubierać się warstwowo, by móc zdjąć niektóre ubrania, gdy zrobi się zbyt duszno.

Szykujac się do kościoła, można zainspirować się stylem pierwszej damy - Agaty Dudy. Ona zawsze jest ubrana stosownie do okazji, elegancko i stylowo.

Zobacz: Ty i twój chłopak możecie wyglądać jak Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski! Oto pomysły na stylizacje

Przeczytaj też: Z czym nosić futro? Oto 8 propozycji stylizacyjnych

Źródło: Paulina Koziejowska
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: