WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Jak udekorować stół na święta? Praktyczne porady

Jak udekorować stół na święta? Praktyczne porady

20.12.2016, godz. 11:00
Jak udekorować stół na święta? Praktyczne porady
foto: Materiały prasowe

Piękne dekoracje na świątecznym stole są równie ważne jak wspaniałe potrawy, ponieważ to one nadają odświętną atmosferę i potęgują uroczysty nastrój. Poinsecje, dzięki różnorodności kolorów, kształtów i rozmiarów oraz okazałym liściom w kształcie gwiazdy, idealnie nadają się do aranżacji stołów. Mogą dowolnie przemieniać się i dostosowywać do różnych stylów zarówno w wersji ciętej, jak i doniczkowej.

Minimalistyczne wnętrze i dekoracje stołu utrzymane w kremowej bieli i soczystej zieleni urzekają swoim urokiem. Pojedyncze kwiaty cięte przy każdym nakryciu i dekoracyjnie zaaranżowane miniaturowe poinsecje w doniczkach stanowią cudowną dekorację. Tradycyjny wieniec adwentowy nie jest konieczny. Aranżacja z czterema świecami ustawionymi w rzędzie, na podłużnej tacy jest równie elegancka i delikatna. Bożonarodzeniowy nastrój tworzą miniaturowe poinsecje w szklanych naczyniach, szyszki i jabłuszka.

Cięta poinsecja, gałązki jodły szlachetnej, szyszki i jabłuszka to prosta, ale bardzo efektowna dekoracja talerza. Wskazówka: Zaraz po podcięciu zanurz łodygę w wodzie o temperaturze 60 stopni Celsjusza na około 5 sekund, a następnie w zimnej. Dzięki temu zabiegowi nie będzie wydostawał się z łodygi mleczny płyn. Końcówki ciętej poinsecji można owinąć zieloną taśmą lub wstawić do fiolki wypełnionej wodą, tak żeby uniknąć bezpośredniego kontaktu rośliny z porcelaną.

Czerwone poinsecje oraz gałązki jodły dominują w tej aranżacji i choć należą do tradycyjnych bożonarodzeniowych dekoracji, w tym zestawieniu wyglądają ponadczasowo. Poszczególne elementy dekoracyjne, takie jak miedziany dzbanek, geometryczny szklano-metalowy świecznik czy pojedyncza poinsecja w doniczce pokrytej mchem, umieszczona centralnie w szklanym naczyniu nadają tej aranżacji nowoczesny charakter. Klasyczny adwentowy wieniec zastąpił stylowy świecznik z czterem świeczkami ustawiony na środku stołu. Pojedyncze łodyżki poinsecji umieszczone w wypełnionych wodą fiolkach na drewnianych podkładkach są miłym powitaniem dla gości. Powieszony na ścianie wieniec z jedną czerwoną poinsecją jest dopłenieniem całości.

Poinsecja wyeksponowana w wazonie lub zestawiona z innymi kwiatami jest nie tylko idealną dekoracją na Boże Narodzenie, ale również na inne specjalne okazje organizowane zimą. Doniczkowe i cięte poinsecje w różnych kolorach połączone z goździkami, gerberami oraz różami zostały wyeksponowane w małych, dekoracyjnych naczynkach na delikatnej, szklanej tacy.

Zobacz: Co kupić kobiecie w prezencie na święta? O tym marzą kobiety!

Przeczytaj też: Co kupić chłopakowi w prezencie na święta? O tym marzą faceci!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: