WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Jak wychować mordercę. Nowy serial CBS Reality

Jak wychować mordercę. Nowy serial CBS Reality

18.09.2016, godz. 00:00
Jak wychować mordercę. Nowy serial CBS Reality
Fred i Rose West foto: Materiały prasowe

Czy matki morderców są odpowiedzialne za wynaturzenia swoich synów? Odpowiedzi na to pytanie szuka Donal MacIntyre, dziennikarz kryminalny i profesor wizytujący kryminologii z Uniwersytetu w Birmingham. Jego ustalenia zobaczymy w serialu dokumentalnym „Matki morderców”(CBS Reality) już od 19 września.

Jedna z  cenionych ekspertek do spraw kryminologii, dr Elizabeth Yardley, dowodzi, że największy wpływ na przyszłych morderców ma ich dzieciństwo, a dokładnie relacje z matką. Według jej teorii występują trzy typy zaburzonych kobiet: stosujące przemoc, kontrolujące oraz bierne. Takie matki mogą wychować przyszłych zabójców. Czy tak stało się także w przypadku dziesięciu okrutnych seryjnych morderców przedstawionych w programie? Twórcy serialu dokumentalnego „Matki morderców” przyglądają się życiu i dzieciństwu każdego z psychopatów. Pokazują ich zaburzone relacje z matkami i ujawniają nowe, zdumiewające dowody.

Podobne biografie

Wspólnym mianownikiem wszystkich historii pokazanych w serii „Matki morderców” są wypaczone i nienaturalne relacje z matkami. Matka amerykańskiego seryjnego zabójcy i nekrofila Eda Kempera była agresywną alkoholiczką, znęcającą się nad nim psychicznie i zmuszającą go do spania w piwnicy. Uważała, że mógłby zgwałcić swoją siostrę. Fred West, oskarżony o zamordowanie kilkunastu kobiet i dziewcząt, był molestowany seksualnie przez swoją matkę od czasu, gdy skończył 12 lat. Harold Shipman musiał spać z matką w jednym łóżku. Zabił ją zastrzykiem morfiny. Potem ten niepozorny internista spod Manchesteru zabił w podobny sposób przynajmniej 250 osób. Nad polskimi seryjnymi mordercami - Leszkiem Pękalskim i Joachimem Knychałą – znęcały się ich matki i babki. Pierwszy bał się kobiet i mordował, by zaspokajać swój niepohamowany popęd seksualny. Drugi zabijał, by wyładować kumulowaną przez lata złość i agresję. Największe obawy budzi to, że już w 2017 roku Leszek Pękalski może wyjść na wolność! Z powodu zaniedbań policji i niedostatecznego zabezpieczenia materiałów dowodowych, udowodniono mu tylko jedno morderstwo. Choć podejrzany było o popełnienie około 90 zbrodni, szybko odwołał swoje zeznania i skazano go na zaledwie 25 lat więzienia.

Wybitni eksperci

Komentatorami w programie są autorytety z dziedziny kryminologii, psychologii, seksuologii. Wśród nich pojawiają się Zbigniew Lew-Starowicz, psychiatra i psychoterapeuta oraz Justyna Kopińska, polska dziennikarka śledcza, laureatka nagrody European Press Prize.

Serial dokumentalny „Matki morderców” od 19 września w poniedziałki, wtorki i środy o 22.00 na CBS Reality.


REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: