WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Jak wyszczuplić twarz makijażem? Makijaż wyszczuplający

Jak wyszczuplić twarz makijażem? Makijaż wyszczuplający

28.09.2011, godz. 16:00
Jak wyszczuplić twarz makijażem? Makijaż wyszczuplający
foto: EAST NEWS

Dobry makijaż może zdziałać cuda, możemy zmienić naszą twarz tak jak chcemy. Trzeba tylko umiejętnie dobrać kosmetyki i dobrze je nałożyć. Szczególnie wazny jest tu dobry podkład, puder brązujący i róż.

Jak wyszczuplić twarz makijażem? To dość proste, ale trzeba nałożyć puder w odpowiednich miejscach na twarzy. Można to zrobić w kilku krokach:

Najpierw nakładamy podkład. Dobrze mieć podkład w dwóch odcieniach - o ton jaśniejszy niż nasza karnacja oraz nieco ciemniejszy, zbliżony do naszej lekko opalonej skóry. Jaśniejszy podkład nakładamy na całą twarz oraz w miejsca gdzie twarz łaczy się z szyją. Odrobinę ciemniejszego podkładu warto nałożyć na miejsca, które chcemy zmniejszyć - np. wysokie czoło (w tym przypadku nakładamy podkład na zewnętrznych częściach czoła), duży nos, czy szeroką brodę (tu nakładamy podkład po bokach brody).

Następnie modelujemy twarz pudrem brązującym. Aby wyszczuplić buzię nakładamy brązujący puder na policzkach - TUŻ pod kością policzkową. Nie na niej, ani nie po środku policzków. Nanosimy puder ruchami skośnymi - od środka ku górze i w stronę uszu. Nie wykonujemy ruchów poziomych! To poszerza twarz.

I na koniec przyszedł czas na róż. Nakładamy go nad kością policzkową i w jej obrębie. Jeśli chcemy uzyć różu lub pudru rozświetlającego - należy uważać. Kosmetyki rozświetlające optycznie uwypuklają pomalowane nimi miejsca. Jeśli chcemy coś zmniejszyć lub ukryć - nie rozświetlajmy tych części twarzy.

Warto zadbać o to, aby nanosić kosmetyki odpowiednimi narzędziami. Pędzel do różu powinien być bardzo miękki. To pomoże nam w naniesieniu odpowiedniej ilości różu. Zbyt twardy pędzel nabiera za dużo kosmetyku i wtedy możemy zabarwić nasze policzki zbyt dużą ilością koloru. Trudno cofnąć ten zabieg.

autor: oprac. Emilia Wiśniewska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: