WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Jakie kolory podkreślą twój TYP URODY - sprawdź czy jesteś Wiosną, Latem, Jesienią czy Zimą

Jakie kolory podkreślą twój TYP URODY - sprawdź czy jesteś Wiosną, Latem, Jesienią czy Zimą

07.11.2011, godz. 15:30
Jakie kolory podkreślą twój TYP URODY - sprawdź czy jesteś Wiosną, Letem, Jesienią czy Zimą
Każda kobieta to jakiś typ urody, chłodny lub ciepły. Sprawdź czy jesteś Wiosną, Latem, Jesienią czy Zimą i jak dobierać kolory w makijażu, aby podkreślić swoje naturalne piękno. foto: AKPA

Każda kobieta ma swój typ urody - chłodny lub ciepły. Sprawdź czy jesteś ciepłą Wiosną lub Jesienią czy może chłodnym Latem lub chłodną Zimą. Dzięki temu dowiesz się jak dobierać kolory w makijażu, aby podkreślić swoje naturalne piękno. Zobacz, która gwiazda ma taki sam typ urody jak ty.

Typy urody dzielą się na ciepłe i chłode. Ciepłe to wiosna i jesień, natomiast chłodne to zima i lato.

PANI WIOSNA:
- włosy: blond
- cera: jasna, delikatna, rumieni się na różowo,
- oczy: najczęściej niebieskie lub zielone

Jeśli jesteś Wiosną to powinnaś postawić na ciepłe kolory, intensywne barwy z dodatkiem beżowej lub kremowej barwy. Wówczas podkreslisz świezość swojej urody i rozświetlisz cerę. Odpowiednie kolory dla Pani Wiosny to: brąz, błękit, krem, beż, zieleń, pomarańcz, rude czerwienie.

Makijaż powinien składać się z: podkładu w odcieniach brzoskwiniowym bądź kości słoniowej, cienie do powiek powinny mieć kolory złotego brązu, delikatnych zieleni i turkusów. Na imprezę dobrze zainwestować w kolorowy tusz do rzęs, np. fioletowy lub niebieski. Usta najładniej wyglądają w odcieniach różu i czerwieni, szczególnie w odcieniach koralowych i rudych. Warto mieć też róż do policzków w kolorze brzoswkini.

Wiosenny typ urody mają aktorki Marta Nieradkiewicz i Julia Pietrucha.

PANI LATO:
- włosy: brąz
- cera: jasna, delikatna, skłonna do rumieńców,
- oczy: szare, piwne lub zielone

Pani Lato najlepiej wygląda w kolorach pastelowych: waniliowym, różowym, jasno-niebieskim, granatowym i odcieniach szarości. Dobrym kolorem jest także morska zieleń.

Makijaż dla pani o urodzie Lata: warto mieć przy sobie róż do policzków w odcieniach koloru różowego. Cienie do powiek zależą właściwie od upodobań, ponieważ oczy tego typu urody z reguły dobrze wyglądają we wszystkich kolorach o zimnej tonacji. Najlepsze będą szarości, odcienie niebieskiego i granatu. Jeśli chodzi o pomadkę najlepsze będą odcienie czerwieni i różu, lepiej unikać pomarańczu na ustach.

Letni typ urody mają aktorki Natasza Urbańska i Agnieszka Grochowska.

PANI JESIEŃ:
- włosy: rude
- cera: jasna lub złocista, czasem pokryta piegami
- oczy: piwne, złoto-brązowe, ciemno-brązowe lub zielone

Pani Jesień z reguły sprawia wrażenie bardzo intrygującej kobiety, to zasługa koloru włosów i często odpowiedniego makijażu. Najlepsze kolory to kolory ziemi, a więc odcienie brązów, zieleni, a nawet czerń.

Makijaż dla kobiet o jesiennej urodzie nie musi być stonowany, ponieważ te kobiety dobrze wyglądają w wielu barwach. Najlepiej podreślić oczy kolorami: zielono-brązowym, złotym, waniliowym. Dobrze jest zainwestować w złotą kredkę do oczu, która doda blasku i odświeży spojrzenie. Na policzkach pani Jesień może mieć ciemno-rudy lub jasno-łososiowy róż.

Jesienną urodę mają także Kaja Paschalska i Kasia Zielińska.

PANI ZIMA:
- włosy: ciemny brąz, czarne
- cera: jasna, ale i oliwkowa, opalona
- oczy: brązowe

Pani Zima dobrze wygląda w kontrastowych zestawieniach, odpowiednie dla niej kolory to: czerwień, czerń, odcienie szarości i grafitu, a także fioletu.

Makijaż powinien być zdecydowany, podkreślający ciemne włosy. Dobrze jest mieć zawsze przy sobie brązową lub czarną kredkę do oczu. Cienie do oczu mogą mieć odcienie błękitu, jasnej zieleni, szarości, granatu. Usta ładnie wyglądają w czerwieni i w różu, warto podkreślać ich kontury.

Zimową urodę mają aktorka Kasia Glinka i prezenterka Paulina Sykut-Jeżyna.

autor: oprac. Emilia Wiśniewska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: