WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się Jarmark bożonarodzeniowy w Bochum

Jarmark bożonarodzeniowy w Bochum

07.11.2016, godz. 00:00
Jarmark bożonarodzeniowy w Bochum
foto:

Dortmund i Bochum, dwa miasta Północnej Nadrenii – Westfalii dzieli zaledwie 20 km. Przy umiarkowanej jeździe autostradą, można tą trasę pokonać w 25 minut i bardzo wiele osób zrobi to, by przekonać się, który jarmark przed świętami Bożego Narodzenia będzie w tym roku lepszy: dortmundzki czy bochumski.

Jeśli ktoś sądzi, że Bochum uzna wyższość jarmarku w Dortmundzie, to jest w błędzie. Tradycje bochumskiego Weihnachtmarkt sięgają XV w. W centrum miasta na Dr. Ruerplatz i w pobliżu kościała św.Pawła zbierają się ludzie przebrani w średniowieczne stroje rzemieślników, kuglarzy i błaznów muzykujących w blasku pochodni. Wniebowzięte są zwłaszcza dzieci, bo czeka na nie masa zabaw, od jazdy na diabelskim młynie przez mysią ruletkę, po konkursy łucznicze i w ... rzucaniu jajkami.

To prawda, że bochumska choinka jest niższa, mierzy tylko 33 metry, ale za to nad rynkiem codziennie między godziną 17:00 a 19:00 wzbija się w niebo święty Mikołaj! A jak już wyląduje na placu, otaczają go uradowane dzieci, które wiedzą, że dostaną jakiś prezent, ale ... najpierw trzeba ze świętym Mikołajem pośpiewać i recytować wierszyki.

Rozstrzygnięcie bożonarodzeniowej rywalizacji westfalskich miast naprawdę nie jest proste. Najlepiej zatem przyjechać i ocenić samemu.

Godziny otwarcia jarmarku:

17.11. - 23.12.2016
pon.- niedz., godz. 12:00-21:00

Więcej informacji: www.bochumer-weihnacht.de/
Więcej informacji o turystyce w Zagłębiu Ruhry: www.ruhr-tourismus.de oraz w Niemczech: www.germany.travel
Dojazd: najlepiej tanimi liniami na lotnisko w Dortmundzie. Bezpośrednie przeloty z Katowic, Krakowa, Wrocławia i Gdańska (www.dortmund-airport.de)

 

.............

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: